FIS valetas, austerlased pole Veerpalule kriminaalsüüdistust esitanud

Andrus Veerpalu tunamullusel Seefeldi MMil. FOTO: Tairo Lutter

Üleeile teatas Rahvusvaheline suusaliit FIS, et Seefeldi dopinguskandaali mässitud endise murdmaasuusataja Andrus Veerpalu vastu on Austrias Innsbruckis esitatud kriminaalsüüdistus. «Andrus Veerpalule pole veel süüdistust esitatud, teda pole isegi veel küsitletud,» sõnas prokuratuuri kõneisik Hansjörg Mayr Õhtulehele.

Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) kinnitas teisipäeval, et Veerpalu palus CASil temale määratud ajutine võistluskeeld tühistada, kuid kohus lükkas selle 6. märtsil tagasi. 

Veerpalu tõmmati (uuesti) dopinguskandaali keskmesse mullu veebruaris, kui tema ja Mati Alaveri näpunäidete järgi harjutanud kasahh Aleksei Poltoranin jäi Seefeldis toimunud MMil koos Karel Tammjärve, Andreas Veerpalu ja kahe Austria suusatajaga vahele veredopingu kasutamisega. 

Pärast vahejuhtumit määrati Andrus Veerpalule ajutine võistluskeeld, mida pole praeguseni muudetud. 

Tagatipuks märgati kahekordset olümpiavõitjat mullu detsembris Eesti meistrivõistlustel raja ääres, kus ta abistas oma lapsi Anlourdeesi ja Andersit, mida ta vastavalt ajutisele võistluskeelule aga teha ei tohtinud. Eesti Antidopinguagentuur teavitas vahejuhtumist kohe ka FISi.   

Kui jaanuaris kinnitas FIS teiste eestlaste karistused, mis tehti aprilli alguses ka avalikuks, siis Veerpalu osas lõplikku otsust ei tulnud, kuna klassikaäss eitab oma seost dopinguskeemiga. Veel veebruaris andis FIS Eesti Antidopinguagentuurile teada, et Veerpalu osas peaks otsus tulema «kohe-kohe», kuid sellele järgnes ainult üks pikk vaikus. 

Seepärast hakkasidki Eesti Antidopingu inimesed kahtlustama, et Veerpalu võis olla asja taas spordikohtusse viinud. «Oletan nii, sest ei saa olla muud põhjust, miks FIS otsust kohe lubas, ent nüüd viivitab. Järeldan, et siin peavad olema tõsisemad vaidlused,» sõnas Eesti Antidopingu juhatuse liige Henn Vallimäe märtsi lõpus. 

Tagasi üles
Back