Koroonaviirusesse nakatunud jalgpallilegend suri

Norman Hunter

FOTO: Yorkshire Post / SWNS/Yorkshire Post / SWNS

Täna hommikul lahkus meie seast 76 aasta vanuselt endine Inglismaa koondise ja Leeds Unitedi kaitsemängija Norman Hunter.

Hunter viidi haiglasse 10. märtsil pärast seda, kui oli andnud positiivse koroonaviiruse testi. Hunteri lähedaste sõnul oli pensionieas mehel ka eelneval tervisega probleeme.

Endine Leeds Unitedi kaitsja mängis klubi eest 15 aasta jooksul enam kui 700 mängus. Ta sai oma tolleaegse juhendaja Don Revie’ga sedavõrd hästi läbi, et teised mängijad kutsuid naljatades treenerit Normani isaks.

Inglismaa koondise ridades tuli ta 1966. aastal maailmameistriks. 

Hunterist on Leedsi särgis enam mänge mänginud vaid kolm meest – Jack Charlton, Billy Bremner ning Paul Reaney. Kõik mehed olid omal ajal ka Hunteri meeskonnakaaslased. Hunter aitas Leedsil võita 1969. ja 1974. aasta liigatiitli ning 1972. aasta FA Cupi. 1974. aastal valiti ta mängijate poolt liiga aasta jalgpalluriks. See oli ka esimene aasta, kui seda tiitlit üldse välja anti. Mullu võitis selle auhinna Liverpooli keskkaitsja Virgil van Dijk, tunamullu Liverpooli ründaja Mohamed Salah.

Norman Hunter ja Trevor Cherry Euroopa karikasarja teises poolfinaalmängus Barcelonaga. 

FOTO: Yorkshire Post / SWNS/Yorkshire Post / SWNS

Tagasi üles