Võrdlemisi uus võistlusformaat teeb järgmisel laskesuusatamisehooajal MK-debüüdi

Naiste MK-sarja valitsev tšempion Dorothea Wierer. Pilt on illustratiivne.

FOTO: JUSSI NUKARI/AFP

Laskesuusatamise uus MK-hooaeg algab novembri lõpus Kontiolahtis. Viimati võõrustas Soome MK-hooaja avaetappi 2007. aastal. Muide, sahinate kohaselt võinuks laskesuusasõpru meie põhjanaabrite juures oodata võrdlemisi uudne võistlus.

Nimelt ringlesid kuulujutud, et Kontiolahtis võib näha supersprinti, kuid tegelikult peaks see oma MK-debüüdi tegema järgmisel märtsil Holmenkollenis.

Supersprint tuli võistluskavva alles hooajal 2017/18, peamiselt peetakse seda IBU karikasarjas. Tegemist on alaga, kus sportlased läbivad eelsõidus kilomeetri pikkuse ringi kolmel korral kahe lasketiiruga: korra jahitakse märke lamades, korra püsti.

Finaalis võideldakse juba viie kilomeetri pikkusel distantsil, lasta tuleb neljal korral: esimesed kaks korda lamades, seejärel püsti. Mõlemas voorus on sportlastel lasektiirus kasutada üks varupadrun.

Kahjuks pole koroonakriisi tõttu täiesti kindel, kas hooaeg saab planeeritud ajal alata ning kas pealtvaatajad on lubatud. «Loodan, et saame võistelda normaaltingimustes. See on vajalik ka korraldajate jaoks, et nad saaksid tulu,» ütles Soome biatlonikoondise peatreener Jonne Kähkönen Soome Rahvusringhäälingule.

Kuu aega tagasi lõppenud hooajal oli Kontiolahti MK-sarja lõppakordiks, kuid koroonaviiruse tõttu ei lubatud publikut staadionile. 

Laskesuusatamise MK-sarja kalender:

1) 27.-29. november Kontiolahti (Soome)
2) 30. november - 6. detsember Östersund (Rootsi)
3) 7.-13. detsember Hochfilzen (Austria)
4) 14.-20. detsember Annecy (Prantsusmaa)
5) 4.-10. jaanuar Oberhof (Saksamaa)
6) 11.-17. jaanuar Ruhpolding (Saksamaa)
7) 18.-24. jaanuar Anterselva (Itaalia)
8) 23. veebruar - 1. märts Peking (Hiina)
9) 8.-14. märts Nove Mesto (Tšehhi)
10) 16.-21. märts Holmenkollen (Norra)
 

MM toimub 9.-21. veebruarini Pokljukas (Sloveenia), EM 25.-31. jaanuarini Duszniki Zdrojs (Poola).

Tagasi üles