Kristjan Ilvese konkurendid ootavad endiselt poolteist kuud tagasi toimunud võistluse auhinnaraha

Ilkka Herola ees, Kristjan Ilves tema järel. FOTO: Luca Tedeschi / IPA/IPA/SIPA / Luca Tedeschi / IPA/IPA/SIPA

Koroonaviiruse tõttu peeti kahevõistluse MK-sarja hooaja viimane võistlus 7. märtsil Norras Oslos. Kolmanda koha saanud Ilkka Herola ütles, et ta pole siiani väljateenitud auhinnaraha saanud.

24-aastane sportlane ütles YLEle antud intervjuus, et tavaliselt laekub raha umbes kahe nädala jooksul pärast võistlust. Nüüd on möödunud aga poolteist kuud, kuid ülekannet pole endiselt toimunud. FISile tehtud järelepärimise peale paluti Herolalt mõistvat suhtumist.

Oslo etapp toimus koroonapandeemia ühe suurema leviku tõttu tühjade tribüünide ees. «Rahaline miinus oli nii suur, et nad ei saa isegi auhinnasummasid tasuda. Väga paha olukord, praegune situatsioon mõjutab tõesti kõiki valdkondi. Seetõttu pean ka ise paindlik ja vastutulelik olema,» ütles Herola. 

Kolmas koht tõi soomlasele 4000 Šveitsi franki ehk ligi 3800 eurot. Herola loodab raha siiski kätte saada, kuid kiiret pole. Sportlase sõnutsi oli see vaid üks osa pikast hooajast ning praegu on tal piisavalt toetajaid, et lahedalt ära elada. 

Ülekannetega on ennegi probleeme esinenud, ent varem lipsasid sisse inimlikud vead. «Peamiselt on mured seotud pangakontode või riikidevaheliste tehingutega. Tavaliselt saab kõik üsna kiiresti korda,» avas Herola tausta. 

Kokkuvõttes loodab ta eelkõige, et koroonapandeemia ei jäta liialt sügavat jälge ning tuleval talvel saab taas võistlema asuda. 

Kuigi YLEs infot pole, siis tõenäoliselt on rahata ka esikoha teeninud (8000 Šveitsi franki) Jarl-Magnus Riiber ja Fabian Riessle (6000). Muide, Kristjan Ilves lõpetas Oslos 22. kohal, tema hooaja parimaks jäi 17. positsioon Seefeldist.  

Toome välja ka kogu hooaja auhinnarahad. MK-sarja tšempion Riiber teenis FISilt 163 200, kaheksandana lõpetanud Herola 29 660 ja 31. koha saanud Kristjan Ilves 415 Šveitsi franki.

Tagasi üles
Back