Kolm kuud tagasi Super Bowlil mänginud kanadalane võitleb koroonaviiruse vastu haiglas töötades

Laurent Duvernay-Tardif

FOTO: Scott Winters/ZUMAPRESS.com

Laurent Duvernay-Tardif mängis kolm kuud tagasi spordimaailma suursündmusel Super Bowlil, kui tema koduklubi Kansas City Chiefs alistas 31:20 San Francisco 49ersi ja krooniti maailma parimaks Ameerika jalgpalli võistkonnaks. Täna töötab ta aga haiglas, et võidelda kogu maailma räsiva koroonaviiruse vastu.

Nimelt on Kansase mängumees esimene arsti eriala lõpetanud jalgpallur, kes mänginud Ameerika profiliigas NFL. Ta valiti liigasse läbi 2014. aasta drafti, kuid käis koolis edasi ja lõpetas neli aastat hiljem doktoriõpingud Kanadas McGilli ülikoolis. Mehe residentuur on profisportlase karjääri tõttu küll pausil, aga ta soovis sellegipoolest koduriiki Kanadat võitluses Covid-19 viiruse vastu aidata. Seetõttu otsustas ta puhkuse ajal oma oskused ära kasutada ja pakkuda end appi Montreali lähedal asuvasse haiglasse. 

«Esmalt ei teatud, mida minuga peale hakata, sest mul polnud paberimajandus korras. Aga pärast tervishoiuministeeriumi erikampaaniat avanes mul võimalus abistada haiglapersonali,» kirjeldab profijalgpallur. 

Duvenay-Tardif kirjutab Sports Illustratedis avaldatud artiklis, et seni on ta täitnud peamiselt meditsiiniõe kohustusi. «Minu esimene päev haiglas oli 24. aprillil. Olin eelmisel ööl väga närvis, aga see oli hea ärevus – just nagu enne mänge.» Enne tööle asumist sai ta mõistagi koolituse, kuidas kasutada isikukaitsevahendeid ning järgida kõiki vajalikke desinfitseerimisreegleid. «See on kõige tähtsam asi üldse, sest tähtis pole kaitsta mitte ainult iseennast, vaid patsiente. Seal on nii palju asju, mida teha enne iga patsiendi külastamist. Pesta käsi, panna selga põhjalik kaitsevarustus, desinfitseerida pindu ja seadmeid jne. Pärast tuleb kõik kaitsevahendid eemaldada ja ära visata,» kirjeldab jalgpallur, kellele esimestel päevadel on usaldatud ravimite doseerimise ülesanded.

Duvernay-Tardifi sõnul on veel vara öelda, millal sporti naasta võiks. «Teades, mida sport meie rahvale tähendab ja kui suur on tööstus selle taga, on jalgpalli mittemängimine siiski teisejärguline probleem,» tõdes ta.

Tagasi üles
Back