Terve Eesti jääb haigeks, kui ta ei liigu, seepärast ei tohi liikumisvõimalust rahvalt ära võtta. Kui rahvatervis on tähtis, tuleb selle eest ka maksta. Eestis rahastab 70% sporditegevustest avalik sektor – riik, kohalikud omavalitsused, kokku ligi 100 miljoni euroga, seda summat tuleb kohe kahekordistada. Arvestades spordi toetamisega tervishoiusektorile ära hoitavat kahju, on senine panus liiga väike. Meie sporditoetused on ebastabiilsed, ei arvesta rahva tervisega ja kukuvad rasketel aegadel ära esimesena. Ainult alalises liikumises ühiskond püsib kaua tervena, elab pikalt ja täisväärtuslikult.
Me unustame eelarvet ja toetusi planeerides ära, et inimesed teevad sporti ennekõike tervise nimel. Kui ei ole liikumist, pole tervist. Spordisüsteem saab rängalt kannatada igas kriisis, aga eriti käesolevas. Ometi on tervis just nüüd kullast kallim. Kõne lõpetades ei ütle me enam: «Head aega!» vaid: «Ole terve!».
Keskmiselt sureb Eestis 1300 inimest kuus ning ligi kolmandiku surmadest oleks saanud edasi lükata, kui nad oleksid elu ajal rohkem liikunud ja sportinud. Kõige rohkem elusid nõuavad tuhandete maailmas tehtud uuringute kohaselt endiselt südame- ja veresoonkonna haigused, mille üheks suurimaks põhjuseks on inimeste vähene liikuvus. Eesti rahvas põeb statistika kohaselt südame ja veresoonkonna haigusi kaks korda rohkem kui eurooplased keskmiselt ning haigusvabu aastaid elame Põhjamaadega võrreldes 10-15 aastat vähem. Kui jätta tänases kriisis spordivaldkond vajaliku tähelepanuta, on tagajärjeks suurenevad tervishoiukulud tulevikus. Paljud haigused, mille peale riik kulutab palju raha, võiks olla olemata, kui inimesed oleksid liikuvamad.
Riik panustab raha koroonakriisi mõjude leevendamiseks, kuid inimeste liikumis- ja sportimisvajadus on tagamata. Püsige kodus, võtke kaalus juurde, jääge haigeks? Arsti juurde ka ei saa või kui, siis liiga hilja. Juba ennustatakse järgimisi viirusepuhanguid, mille puhul kannatavad kõige rohkem inimesed, kelle tervis on juba enne kehv. Või kui ei olnud, siis muutub viletsaks praegu nelja seina vahel istudes ja arstiaegu oodates. Pandora laegas on avatud ja lukku seda enam ei pane. See nõuab uut vaadet ja selgeid eesmärke mitte ainult tervishoius, vaid ka spordipoliitikas.