Keeniasse lõksu jäänud Eesti kergejõustiklase koju aitamiseks koguti üle 2000 euro

Olavi Allase.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Koroonaviiruse tõttu kehtestatud reisipiirangute tõttu on mitmed inimesed jäänud ühte või teise riiki lõksu ega pääse kuigi hõlpsalt kodumaale. Üks neist on Keeniasse harjutama läinud keskmaajooksja Olavi Allase, kelle aitamiseks koguti raha.

«Kallis kogukond ja head spordisõbrad üle Eesti,» alustab Türi Kogukonnaseltsi postitus Facebookis. «Türilt pärit jooksumehe Olavi Allase Keeniast kojuaitamise toetamiseks kutsusime teid kaasa aitama. Lennupilet Euroopasse on nüüd reaalsem (esimene variant on pääseda Nairobist Londonisse - küsitakse 1600 eurot otsa eest). Transport riigi sees, edasiliikumine Inglismaalt ja muud takistused tuleb veel ületada.

Perel on hea meel teatada, et vähemalt praegu on sellele teekonnale 31 toetaja kaasabil kate olemas (annetati 2200 eurot). Pere on väga-väga tänulik selle toe eest.

Kohapeal on Olavil üsna raske oma majanduslikku olukorda ise parandada, kõige raskem ehk ongi olnud pigem abi paluda. Spordimehe enda pere on ka kogu võimaliku toega andnud endast parima ja teeb seda edaspidigi. Hetkel teatab pere soovist, et proovivad siit edasi ise hakkama saada. Veelkord kõiki jagajaid ja toetajaid tänades.»

Kes soovib aastate jooksul Eesti meistrivõistlustelt mitu medalit noppinud Allase koju jõudmisele veel õlga alla panna, saab teha ülekande Eve Lauri kontole EE212200001104682860.

Tagasi üles