Ahoneni «maailma kalleima» saunakulbi eest maksti väärilist hinda

Janne Ahonen. FOTO: Robert Michael/AFP

Soome suusahüppesangari Janne Ahoneni legendaarne saunakulp läks oksjonil kaubaks 10 000 euro eest.

Oksjoni võitis Jopi Jantunen nimeline mees, kes tegi pakkumise läbi ettevõtte. «Saunaõhtutel oleme regulaarselt meenutanud Jannet ja ka teisi mägikotkaid. Otsustasin klientidele üllatuse teha ning ostsin saunakulbi ära. Oleme sellest kulbist omavahel palju rääkinud,» sõnas Jantunen.

Jantunen tegi pakkumise hetkel, mil eseme hind oli kerkinud 1500 euroni. Mingit kassi ja hiire mängu ta mängima ei hakanud ning lajatas letti 10 000 eurot. «Strateegia oli suure pakkumisega enamik konkurente eemale lüüa. Samal ajal peab maailma kalleimal saunakulbil olema vääriline hind,» jätkas uus omanik.

Miks on tegu maailma kalleima saunakulbiga?

Kuigi Ahonen on maailma läbi aegade üks paremaid suusahüppajaid, ei suple ta rahas. Kõik võinuks olla teisiti. 2005. aastal pakkus Red Bull talle lepingut, mis toonuks soomlasele kiivri peal oleva reklaami eest aastas sisse 300 000 eurot.

Austria energiajoogifirma pakkus lepingut Ahonenile, kuid mitte teistele Soome suusahüppajatele. Samas oli Soome suusaliidul kontraht kodumaa lennufirma Finnairiga, kelle reklaam ilutses toona meie põhjanaabrite kiivril.

Seega pani Soome suusaliit Ahoneni ja Red Bulli koostööle veto peale. Red Bull pöördus seepeale Ahoneni konkurentide poole ja tegi hoopis nemad rikkaks. Näiteks ilutses Red Bulli logo aastaid Ahoneni suure konkurendi Adam Malyszi peakaitsmel.

«Hooaja lõpus kinkis Finnair mulle saunakulbi. Võite ette kujutada, kumb koostöö oleks väärtuslikum olnud. Samas pole see üldsegi Finnairi süü, asi oli puhtalt Soome suusaliidu taga. Oleksin teeninud head raha, kuid ka saunakulp on tore. Saame sellega leili visata,» rääkis Ahonen ning avaldas, et kulp on rakendust leidnud tema abikaasa venna pulmas, kus sellega serveeriti punši.

Pärast Red Bulli pakutud lepingut jätkas Ahonen karjääri veel kümme hooaega.

Tagasi üles
Back