Dopinguga vahele jäänud Euroopa meister süüd ei tunnista: sõin vaid gripitablette

Rootsit esindav kergejõustiklane Robel Fsiha jäi tänavu dopinguga vahele.

FOTO: MATHIAS BERGELD/imago images / Bildbyran

Tippjooksja Robel Fsihat süüdistatakse keelatud ainete tarvitamises, ent sportlane süüd omaks ei võta. 

Eritreas sündinud, kuid Rootsi kodakondsust omava Fsiha ümber hakkasid dopingjutud keerlema veebruaris. 24-aastane sportlane nõudis B-proovi, mille tulemused nüüd samuti positiivseks osutusid. 

Rootsi antidopingu komisjon otsustas ühehäälselt, et Fsiha on süüdi. Väidetavalt oli probleeme testosterooniga, mis jõudis kehasse ebaloomulikul teel. Sportlast ootab praeguse seisuga nelja aasta pikkune võitluskeeld.

«See on rikkumine, millega kaasneb nelja-aastane karistus. Et seda muuta, tuleks sportlasel tõestada, et pole reeglite vastaselt käitunud. Seni pole Fsiha suutnud seda teha,» selgitas antidopingu esimees Ake Thimfors. 

Fsiha pole süüd omaks võtnud. «Olen võtnud vaid tablette, mis aitavad gripi ja külmetuse vastu,» ütles ta. Kui atleet antidopingu otsusega ei lepi, on tal juunini aega see vaidlustada ja edasi kaevata. 

Fsiha võitis mullu Rootsile murdmaajooksu EM-ilt kuldmedali. «Robel kannab nüüd karistust. Anname autasu sellele, kes seda tegelikult väärib,» sõnas Rootsi kergejõustikuliidu peasekretär Stefan Olsson.

Nelja-aastane võistluskeeld hakkas Fsihale kehtima selle aasta 5. veebruarist. Lisaks mullusele EM-tiitlile on ta erinevatel jooksudistantsidel kuuekordne Rootsi meister.

Tagasi üles