Neljakordset Tour de France'i võitjat ootab ees klubivahetus

Chris Froome. FOTO: Mike Egerton/PA Wire/PA Images

Maailma mainekama velotuuri Tour de France'i neljakordne tšempion Chris Froome naasis välitreeningutele, kuid tema tulevik on üsna ebaselge. 

Froome valitses rattamaailma aastatel 2013-2018 peaaegu täielikult, sest võitis kuue aasta jooksul koguni neli korda Tour de France. Lisaks veel 2018. aastal Giro d'Italia ja 2017. aastal Vuelta a España. 

Ta oli Team Ineose (endine Team Sky) esirattur ja sai nautida meeskonna tuge igal suurtuuril. Olukord muutus 2018. aasta Prantsusmaa velotuuril, kus tema eest noppis võidu meeskonnakaaslane Geraint Thomas. Eelmisel aastal jäi Froome ränkraske vigastuse tõttu tuurilt kõrvale ja poodiumi kõrgeimale astmele kerkis 21-aastane Egan Bernal, keda peetakse nüüd Ineose esisõtjaks ja seda soovib ka kolumblane ise.

Seega ongi 34-aastasel Froome'il vaja eeldatavasti meeskonda vahetada, sest igas teises tiimis oleks ta kindel number üks ja seda on tal ka vaja, et jääda kindlaks oma sõnadele, mille kohaselt soovib ta karjääri lõpetada, kui on võitnud enim Tour de France'i tiitleid. Praegu on Froome'ist üks võit enam nii Jacques Anquetil, Eddy Merckxil, Bernard Hinault'l ja ka Miguel Indurainil.

Tagasi üles
Back