Riigilt eitava vastuse saanud autospordiliit plaanib kõrgetasemelise ralli siiski Eestisse tuua

Millal WRC-karussellile taas hoog sisse lükatakse, on vara öelda.

FOTO: Sander Ilvest

Eesti Autospordi Liit teatas täna, et lisab rallikalendrisse Otepää ümbruskonna teedel toimuva uudses formaadis kõrgetasemelise autoralli. Lisanduv etapp peaks täitma lünga, mis tekkis Rally Estonia ära jäämisest. Algselt plaaniti ralli korraldamiseks küsida toetust ka riigilt, kuid kultuuriministeeriumilt saadi eitav vastus.

Autospordiliidu avaldus täismahus:

Erinevatel põhjustel on tänavu jäänud toimumata valdav osa planeeritud autospordisündmusi. Eesti Autospordi Liit on keeruliste olude kiuste otsinud võimalusi autospordi koordineeritud tegevuste jätkamiseks esimesel võimalusel. Seda nii ühis- kui kogukondlikke huve silmas pidades ja viiruse leviku takistamise meetmeid järgides.

Autospordi olulisust rahva jaoks ei ole tänases Eestis võimalik üle hinnata. Kinnitagu seda tähelepanu, mida on viimastel aastatel meedias saanud nüüdsed maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja, või rahvahääletuse tulemused aasta parimate sportlaste valimisel.

Mõistes autospordi kogukonna ootuseid ja valutades südant riigi seniste WRC etapiks püüdlemise nimel tehtud investeeringute pärast on Eesti Autospordi Liit töötanud, et kõrgetasemelise ja WRC tippsõitjate osavõtuga autorallide traditsioon Otepää teedel ei katkeks.

Eesti Autospordi Liit kinnitab, et autoralli Eesti Meistrivõistluste etapp Otepää teedel tänavu toimub. Mõistagi on selle eelduseks kontrollitud ja turvaline tervislik seisukord riigis, rahvusvahelist mõõdet silmas pidades ka piiride avanemine nii naabrite kui ralli seisukohalt olulisemate Euroopa riikidega. Ühiskondi raputanud pandeemia on andnud põhjust autorallit kui spordi- ja meelelahutusüritust ümber mõtestada. Eesti Autospordi Liidu töögrupp on kujundanud innovatiivse spordiürituse formaadi, mille loomisel seati kaks eesmärki:

  • • vastata muutunud oludele nii tervisenõuete kui majanduslike võimaluste kontekstis;
  • • pakkuda uudset rallikogemust.

Need kaks, esmapilgul ehk vastandlikku eesmärki, on siiski üheaegselt täidetavad ja soovime seda tõestada juba tänavu suvel nii Eesti kui kogu maailma rallisõpradele.

Jälgime pingsalt arenguid viiruse leviku tõkestamisel ja rahvusvahelist autospordikalendrit, et kinnitada ralli toimumise lõplik aeg nii, et oleks võimalik maailma parimate rallisõitjate osavõtt. Otepääl toimuva autoralli võimalike kuupäevadena näeme nii 24.-25. juuli kui alternatiivselt 7.-8. augustit.

Tagasi üles