Jordan avaldas ühe oma kuulsaima mängu kohta tõe

Michael Jordan vajas väljakult lahkumiseks Scottie Pippeni tuge.

FOTO: JACK SMITH/AP

Korvpallilegend Michael Jordan on osalenud mitmes ajaloolises kohtumises. Üks kuulsaim neist on 1997. aasta NBA finaalseeria viies mäng.

NBA finaalseeria oli enne seda kohtumist Chicago Bullsi ja Utah Jazzi vahel 2:2 viigis. Viies mäng peeti Jazzi koduväljakul ning enne kohtumist oli kuumim teema Jordani tervis. Bullsi võtmemängija enesetunne oli silmnähtavalt halb, kuid ta otsustas ikkagi platsile tulla.

Jordan sai selles mängus kirja 38 punkti, seitse lauapalli, viis korvisöötu ja kolm vaheltlõiget, aidates meeskonna 90:88 võidule. Hiljem sai see kohtumine nimeks «The Flu Game», mis viitas justkui, et Jordan mängis gripi haigusnähtudega.

Doksarjas «The Last Dance» avaldas Jordan aga tõe – tegu ei olnud mingisuguse gripi, vaid hoopis toidumürgitusega. Ka varasemalt on spekuleeritud, et tegu võis olla just toidumürgitusega. Samas on ka väidetud, et Jordanil oli lihtsalt tugev pohmell.

Jordan selgitas, et finaalseeria viienda mängu eelsel õhtul läks tal kõht tühjaks. Kell oli 22.30 ning toidukohad olid juba kinni. Üks koht õnnestus Jordani sõbral George Koehleril ja personaaltreeneril Tim Groveril siiski leida. Tegu oli pitsarestoraniga.

Esimene häirekell lõi põlema siis, kui pitsa hotelli ukse taha toodi. Kui võiks eeldada, et ühe pitsa kohaletoimetamiseks on vaja ühte inimest, siis millegipärast oli tol õhtul kohal viis inimest.

«Panin selle pitsa lauale ja ütlesin, et mul on halb eelaimdus,» sõnas Grover doksarjas. Jordan oli aga näljane ning kohe sedavõrd näljane, et sõi kogu pitsa üksinda ära.

«Ärkasin öösel umbes kell 2.30 üles, oksendasin paremale ja vasakule,» rääkis Jordan. Grover lisas, et sai kella 3 paiku Jordanilt kõne ning läks tema hotellituppa. «Ta oli kägaras ja värises,» kirjeldas ta.

«See ei olnud tegelikult gripp, see oli toidumürgitus,» ütles Jordan 23 aastat hiljem. Kuid nagu öeldud, suutis Jordan kehvast enesetundest hoolimata teha mälestusväärse mängu, viies Bullsi seeriat 3:2 juhtima.

Järgmine mäng toimus juba Chicagos ning Bulls alistas seeria kuuendas kohtumises Jazzi 90:86, võites toona viimase seitsme aasta jooksul viienda meistritiitli.

Tagasi üles