Ferrari endine roolikeeraja hoiatas Sainz juuniorit Itaalia solvamise eest

Henry Lääne
Copy
Carlos Sainz juunior.
Carlos Sainz juunior. Foto: nph / Bratic via www.imago-images.de/imago images/Nordphoto

36 vormel 1 etapil osalenud Marc Gene teab, mis tunne on olla F1-sarja kõige mainekama tiimi Ferrari liige, sest hispaanlane oli aastaid võistkonna testisõitja. Hiljuti jagas Gene nõuandeid kaasmaalasele Carlos Sainz juuniorile, kes liitub Ferrariga pärast tänavust.

Gene rääkis väljaandele Marca, et Ferraris pole Sainz juunioril ruumi jonnida. «Ta peab mõistma, milline on Ferrari olulisus ja kui suur on tiim, sest isegi väikesel kommentaaril võivad olla tõsised tagajärjed.

Võrdleksin olukorda veidi Madridi Reali ja Barcelonaga jalgpallis – kõik öeldu jõuab kaugele välja. Carlos peab olema väga hoolas, aga ta on seda juba näidanud. Ta ei tohi sõnu niisama loopida, kuna Itaalias nähakse seda rünnakuna Itaaliale. Seega ole ettevaatlik ja ole eraelus rahulik. Kui võimalik, hoia madalat profiili,» soovitas Gene.

25-aastane Sainz juunior, kelle isa on kahekordne autoralli maailmameister Carlos Sainz, kuulub veel tänavu McLarenisse. Ferraris asendab ta neljakordset F1-tšempionit Sebastian Vettelit.

Sainz juuniorist saab neljas hispaanlane Ferraris. Tema ja Gene kõrval on ikoonilises tiimis leiba teeninud Pedro de la Rosa ja Fernando Alonso. 

Gene hinnangul on Sainz juunior Ferrarile hea valik, kuna tegemist on nooremapoolse ja tööka sõitjaga, kes sobitub tänu sellele võistkonna filosoofiaga. «Ta on ka väga efektiivne. Üllatusin, kui palju suutis ta mullu McLareniga punkte teenida.»

Sainz juunior jäi küll esiviisikust kaugele maha, kuid oli 96 kogutud punktiga kuues. Ta teenis ka karjääri esimese poodiumikoha, olles Brasiilias kolmas.

Madridist pärit võidusõitja on osalenud 102 F1 GP-l, debüteerides viis aastat tagasi Austraalias. Lisaks McLarenile on ta roolinud Toro Rossot ja Renault'd.

Tagasi üles