Saksamaa jalgpalliliigaga taasalustamine ajas teiste alade tipud vihaseks: asi on vaid rahas

Dortmundi Borussia stiilinäide, kuidas koroonaviiruse ajal väravat tähistada. FOTO: Martin Meissner/PA/Scanpix

Möödunud nädalavahetusel taasalustati Saksamaal tippjalgpalliga, kuid teiste alade esindajad püsivad endiselt koroonaviiruse piirangute küüsis. 

Kuigi vähemalt seni pole uusi Covid-19-sse nakatujaid tuvastatud, siis avaldasid mitmed sportlased tõsist pahameelt. «See on täielik nali,» sõnas sõudmise maailmameister Oliver Zeidler. «Lapsed ei tohi lasteaias käia ja toitlustajatel pole lubatud täivõimsusel töötada, aga miljonärid võivad platsil palli taga ajada. See saadab valge signaali.»

Ta jätkas: «Jalgpall on praegu ainus toimuv tippsündmus. Selline otsus võeti vastu vaid raha pärast, mitte selleks, et selgitada Saksamaa parim jalgpallimeeskond. Koroonaviiruse taustal ei huvita see niikuinii kedagi.»

Zeidlerile sekundeeris vehklemise maailmameister ja mitmekordne Euroopa tšempion Max Hartung: «Näha jalgpallureid mängimas ajab ka minu näpud sügelema. Nemad on nüüd ainuke spordiala, mida otseülekandes televisioonis näidatakse. Vehklejana olen alati kahtlustanud, et jalgpallis on tähtsam TV pool, mitte mäng ise.»

Odaviske olümpiavõitja Thomas Röhler lisas: «Saksamaa poliitikud ei suhtu kõigisse spordialadesse võrdselt. Nende jaoks tundub peamine, et pall veereks. See pole aus.»

Tippsprinter Gina Lückenkemper võtab olukorda läbi huumoriprisma. «Isegi Vana-Roomas teati, et inimeste lõbustamiseks on tarvis sööki ja mänge,» märkis ta, kuid lisas, et kriitika on igati õigustatud. 

Pole eriline saladus, et eelnevatel juttudel on tõepõhi all. «Jalgpalli ei taastata, et selgitada välja riigi meister, kõrgliigasse jääjad ja väljakukkujad või pakkuda inimestele meelelahutust. Telerahad on vaja kätte saada.Mitte mingil muul põhjusel mänge ei peeta,» ütles Saksamaa jalgpalliga hästi kursis olev Andres Must Postimehele.

Näiteks mullu teenisid Bundesliga tiimid 18 meeskonna peale tervelt neli miljardit eurot tulu, aga koroonakriisi tõttu on Saksamaa kahe tugevaima liiga 36 klubist 13 langenud majanduslikult väga täbarasse seisu. Mõni kartis lausa pankrotti. 

Tagasi üles
Back