Video Teisel poolajal väge näidanud Levadia jätkab ainsana eksimuseta

Viljandi Tuleviku väravavaht Karl-Romet Nõmm hoidis esimesel poolajal oma värava puhtana, kuid teisel 45 minutil noppis ta võrgust kolm palli. Foto: Marko Saarm

Eesti jalgpalli meistriliiga kolmanda vooru viimases kohtumises mängis Tallinna Levadia võõral väljakul 2:1 üle Viljandi Tuleviku.

Võõrustajad läksid juhtima 37. minutil, kui Sander Kapper pääses tänu Herol Riibergi oivalisele läbisöödule heale positsioonile ning paigutas palli Artur Kotenkole püüdmatusse nurka.

Poolajapaus mõjus Levadiale suurepäraselt. Tabloo näitas 47. minutit, kui Bogdan Vaštšuki löök sai Gerdo Juhkamist rikošeti ning maandus väravas. Üheksa minutit hiljem vormistas Dmitri Kruglovi nurgalöögi Levadia kasuks ära Robert Kirss. Kohtumise lõppskoori eest hoolitses 89. minutil taas Kirss.

Nädala keskel koduväljakul Tartu Tammekaga viigistanud Tallinna Flora nägi täna ränka vaeva, et Narva Transi vastu kolm võidupunkti endale haarata. Lõpuks neil 3:2 võiduga see siiski õnnestus ning rohevalgete sangariks tõusis Henri Järvelaid.

Kohtumine algas väga võitluslikult ning kohe avaminutil sai Mihkel Ainsalu kõksu vastu põlve, mistõttu tuli Flora peatreeneril Jürgen Hennil hoolealune kümme minutit hiljem välja vahetada.

Markus Poomi sekkumise hetkel olid rohevalged aga juba 0:1 kaotusseisus, sest 7. minutil tegi nende puurilukk Ingmar Krister Paplavskis andestamatu prohmaka. Väravavaht eksis totaalselt väljatulekul ning palli lendu paremini hinnanud Roman Sobtšenko lõikas nahkkera hõlpsalt vahelt ning saatis selle südamerahuga tühja väravasse.

20 minutit hiljem kolistas Transi poolt sama valjult ämbreid Irie, kes keskväljakul liiga julgeks läks ning palli Rauno Sappinenile ära andis. Jooksma pääsenud koondislane ei lasknud kaks korda küsida ning kasutas Flora esimese reaalse väravavõimaluse külmavereliselt ära.

Teise poolaja alguses kirjutas oma nime äpardujate nimistusse Transi kollkipper Andreas Vaikla, kes ei suutnud omaks võtta Henri Järvelaidi tsenderdust. Väravavahi rinnalt lahti põrkunud palli koksas võrku Sappinen.

Eduseisu said pealinlased nautida vaid napi minuti, kuniks nigeerlane Chinedu Charles Geoffrey taastas tabloole viigiseisu. Sedapuhku 2:2.

Kohtumine tunduski viigisadamasse tüürivat, kuniks 87. minutil saatis Järvelaid 18 meetri pealt täiest südamest teele pommlöögi, mis posti kaudu ka Transi väravas maandus ning Florale 3:2 võidu tõi.

Samal ajal Tartus toimunud kohtumises sepistas väikese üllatuse Tallinna Kalev, kes alistas Hannes Anieri 53. ja 85. minuti tabamustest sealse Tammeka 2:0.