Alatu pettus videomängus jättis vormelipiloodi tööst ilma

Postimees Sport
Copy
Audi Formula E sõitja Daniel Abt.
Audi Formula E sõitja Daniel Abt. Foto: Jan Huebner/Frick/imago images / Jan Huebner

Elektrivormelite sarja vormel-E sõitja Daniel Abt kaotas koha Audi meeskonnas pärast suurde videomänguskandaali sattumist. 27-aastane sakslane lasi möödunud nädalal virtuaalsarjas oma nime all võistelda professionaalsel E-sportlasel, kuid jäi «dopingu» kasutamisega haledalt vahele.

«Daniel Abt ei osalenud 23. mail peetud virtuaalvõistluse Home Challenge viienda etapi kvalifikatsioonis ja võidusõidus ise, vaid lasi seda teha professionaalsel videomängijal,» teatas Audi Sport pressiteates. «Audi jaoks on ausus, läbipaistvus ja reeglite järgimine alati olnud esmatähtis ja see puudutab kõiki meie tegevusi. Sel põhjusel oleme otsustanud Daniel Abti töölepingu viivitamatult peatada,» selgitas autotooja mootorispordiüksus.

Sakslane kasutas virtuaalvõistlusel professionaalse e-sportlase Lorenz Hörzingu teeneid. Abti hakati kahtlustama ausa mängu põhimõtte eiramises kohe pärast võidusõitu. Näiteks oli endine F1-piloot ja praegu Mercedese elektrivormeliga kihutav Stoffel Vandoorne veendunud, et päris radadelt tuntud sakslane polnud ise rooli taga.

IP-aadressidele tuginedes leidsidki korraldajad, et videomängus ei keeranud rooli mitte Abt, vaid hoopis keegi teine. Sakslane vabandas pärast pettuse ilmsikstulekut ning kahetses tehtut. 

27-aastane võidusõitja on elektrivormelite sarjas osalenud alates 2014. aastast ning teeninud kaks etapivõitu. 2018. aastal võitis ta nii Mexico City kui ka Berliini tänavatel peetud grand prix'd.

Abti vallandamine polnud Audile ilmselt üleliia raske otsus, sest väidetavalt oleks ta leping lõppenud tänavu juulis. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles