Eesti jalgpallikoondislase koduklubi pudenes karikasarjas konkurentsist

Artur Pikk ja Henrik Ojamaa.
Artur Pikk ja Henrik Ojamaa. Foto: Miedz Legnica / Facebook

Poola esiliigas palliva Eesti koondise äärekaitsja Artur Pika koduklubi Legnica Miedz pidi karikavõistluste veerandfinaalis tunnistama kõrgliigas mängiva Varssavi Legia 2:1 paremust.

Koduväljakul mänginud eestlase koduklubi jäi kaotusseisu 17. minutil, kui külalised viis juhtima grusiin Valeriane Gvilia. 50. minutil suurendas poolakas Mateusz Cholewiak külalismeeskonna eduseisu kaheväravaliseks ning tundus, et sellega on mängu saatus ka otsustatud.

Kohtumise lõpus läks mäng aga taas teravaks: 80. minutil jäi Legia platsile kümnekesi ja kaheksa minutit hiljem vähendas poolakas Pawel Zielinski Miedzi kaotusseisu üheväravaliseks. Enamat siiski ei suudetud ning lõpuvile kõlades tunnistati 13-kordse Poola meistri 2:1 paremust.

Pikk veetis kohtumise varumängijate pingil ning väljakule ei pääsenud.

Poola esiliiga jätkub Miedzi jaoks 2. juunil, kui koduväljakul võõrustatakse tabelis kolmandal kohal asuvat Mieleci Stali. Miedz paikneb 34 punktiga kuuendal tabelireal.