Venemaa laskesuusatamise koondis sai tunnustatud peatreeneri

Venemaa laskesuusatamise koondise esinumber Aleksandr Loginov.

FOTO: ESPA Photo Agency/ZUMAPRESS.com

Venemaa Laskesuusatamise Föderatsioon valis nii meeste kui ka naiste koondistele uued peatreenerid. Juri Kaminski võtab ohjad meeste seas ja Mihhail Šašilov naiste poolel. 

Päris ametisse veel mehed asuda ei tohi, sest nad peavad saama veel heakskiidu ka Venemaa spordiministeeriumist. Enne juhtis Venemaa laskesuusatamise koondist endine Eesti koondise peatreener Anatoli Hovantsev.

Kaminski valik laskesuusakoondise peatreeneri kohale on suhteliselt üllatav, sest ta pole kunagi sellel alal töötanud. Ta on tuntud murdmaasuusatamise treenerina ja tema hoole all oli Sotši olümpiamängude ajal Venemaa sprindikoondis.

Andekaim Kaminski kasvandik on vaieldamatult 2010. aasta olümpiavõitja Nikita Krjukov, kes krooniti veel ka kolmekordseks maailmameistriks. Viimastel aastatel on mees teinud koostööd Kasahstani murdmaasuusatamise koondisega.

Šašilov on üsna kogenud laskesuusatamise valdkonnas, kuna olnud aastaid Sverdlovski piirkonnas treener. Tema tuntuim õpilane on Svetlana Mironova, kes tänavu mitmel korral MK-sarjas esikümnesse jõudis.

Tagasi üles
Back