107 korda Eestit esindanud koondislane lõpetas karjääri

Kaire Palmaru (keskel valges särgis).

FOTO: Urmas Luik

107 korda naiste A-koondist esindanud ja 11 Eesti meistritiitli võitnud poolkaitsja Kaire Palmaru (35) teatas, et lõpetab kõrgemal tasemel jalgpalli mängimise, vahendab Saku Sportingu Facebooki leht.

Palmaru oli pikalt Eesti rekordinternatsionaal, kirjutab Soccernet.ee. Praegu on ta koondisemängude arvestuses teisel kohal, kuna Katrin Loo läks temast eelmisel aastal mööda ja on nüüdseks osalenud 110 maavõistluses.

Enamiku oma klubikarjäärist veetis Palmaru Pärnu JKs, kus võitis tervelt 11 meistritiitlit. Ühe hooaja mängis ta Norra esiliigas ning mullu esindas ta Saku Sportingut, aidates noore naiskonna kõrgliiga debüüthooajal neljandaks.

Eesti meeste vutis on koondist kõige rohkem esindanud Martin Reim. 157 korda Maarjamaa eest platsil käinud endisele poolkaitsjale järgneb 143 kohtumisega teine kunagine keskväljamees Marko Kristal.

Naistest hoiab maailmarekordit enda käes ameeriklanna Kristine Lilly, kelle koondisekarjäär kestis tervelt 23 aastat. Selle ajaga jõudis ta USA särki kanda tervelt 354 korda.

Meeste tippmark kuulub Ahmed Hassanile. 17 aastat Egiptuse koondist esindanud poolkaitsja sai kirja 184 kohtumist. Tegevmängijatest on tema lähimad jälitajad omaanlane Ahmed Mubarak ja kuveitlane Bader Al-Mutawa (175). Reim jagab koos USA legendi Landon Donovaniga 20. kohta.

Kuulsatest tegevmängijatest pole Hassani rekordist kaugel hispaanlane Sergio Ramos (170) ja Cristiano Ronaldo (164).

Tagasi üles