Häkkinen usub, et Soome saab sel aastal uue vormel 1 maailmameistri

Mika Häkkinen

FOTO: / imago/Sven Simon/Scanpix

Kuigi viimastel päevadel on räägitud, et Soome vormelipiloot Valtteri Bottase koht Mercedese meeskonnas on ohtu sattunud, näeb kaasmaalane Mika Häkkinen teda hoopis tulevase maailmameistrina.

Ise kahel korral MM-tiitli võitnud Häkkinen usub, et Bottasel on kõik eeldused MM-tiitli Soomesse viimiseks olemas. «Valtteril on Mercedeses hea positsioon. Ta on tippsõitja ja ma olen kindel, et ta on praegu parem kui eales varem. Mul on ülikõrged ootused, et temast võib saada sel aastal maailmameister,» sõnas Häkkinen podcastis F1 Nation. Oleme selle nimel aastaid tööd teinud ning tal on olemas kõik võimalused ja vahendid MM-tiitli koju toomiseks,» rääkis Bottase taustajõududesse kuuluv Häkkinen 

Kuigi Häkkinen näeb soomlase seisu rõõmsates toonides, siis vormeliringkondades arvatakse teisiti. Liikvel on jutud, et järgmisel hooajal võib Bottase koha hõivata hoopis Ferrarist hundipassi saanud Sebastian Vettel või Mercedese noorte sõitjate programmi kuuluv George Russel. Bottast on seostatud aga Renault'ga.

Soomel on ajaloost ette näidata kolm vormel 1 maailmameistrit. Ainus kahekordne tšempion on Häkkinen (1998, 1999), üks meistritiitel on ette näidata Keke Rosbergil (1982) ning Kimi Räikkönenil (2007).

Tagasi üles