Forbes: Federer seljatas Ronaldo ja Messi ning tõusis maailma enimteenivaks sportlaseks

Roger Federer FOTO: RODGER BOSCH/AFP

USA ajakiri Forbes reastas taas maailma enimteenivad sportlased. Nende hinnangul teenis möödunud aastal kõige rohkem tulu tennisist Roger Federer, kes tõukas troonilt Lionel Messi.

38-aastane Federer teenis eelmisel aastal enne maksude maksmist hinnanguliselt 96 miljonit eurot ja tegi edetabelis neljakohalise tõusu. Federeri sissetulekust üle 90 miljoni tuli reklaamlepingutest ja platsivälistest tegevustest.

«Koroonapandeemia tõttu kärbiti Ronaldo ja Messi palku, mis vabastas ajaloos esimest korda maailma enimteeniva sportlase tiitli tennisistile», selgitas Forbesi vanemtoimetaja Kurt Badenhausen. Ta lisas: «Roger Federer on firmade jaoks perfektne reklaamnägu, mis tagab suurmeistrile pea 100-miljonilise lepingute portfelli.»

Federerile järgnesid rahatabelis jalgpallurid. Teisele kohale paigutati Cristiano Ronaldo (94,5 miljonit), kolmas oli Lionel Messi (93,5 miljonit) ning neljas Neymar (86 miljonit). Esiviisiku lõpetas USA korvpallur Lebron James (79,5 miljonit).

Maailma enimteenivaks naissportlaseks nimetati Jaapani tennisist Naomi Osaka, kes platseerus üldtabelis 29. reale. Jaapanlanna teenistuse suuruseks hinnati 34 miljonit eurot, mida on pea 1,3 miljonit rohkem kui tabelis teiseks tulnud ja varem naissportlaste edetabelit juhtinud Serena Williamsil.

Vaata ka enimteenivate sportlaste dünaamikat viimasel kümnendil:

Here's a look at the past decade of highest-paid athletes. http://on.forbes.com/6181GEUyD

Posted by Forbes on Laupäev, 30. mai 2020
Tagasi üles
Back