Janari Jõesaart seostatakse Euroopa tippliigaga

Janari Jõesaar.

FOTO: Eero Vabamägi

Laupäeva õhtul hakkas korvpalliringkondades levima Hispaania korvpalliajakirjaniku Chema de Lucase säuts, kus kirjatsura viitab, et kohalik kõrgliigaklubi Manresa soovib Eesti koondise ääremängija Janari Jõesaare allkirja. 

Enne koroonapausi Hispaania kõrgliiga teises pooles olnud Manresa on Eesti korvpallisõbrale tuttav kindlasti Siim-Sander Vene tõttu, kes tunamullu seal hooaega alustas, enne kui Fuenlabarada kaudu Gran Canariasse siirdus. 

Jõesaar kuulus tänavu BC Kalev/Cramo hingekirja ning tema keskmisteks näitajateks VTB Ühisliigas olis 11,5 punkti, 6,4 lauapalli, 1,2 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget. 

27-aastane mängumees on varemgi Hispaanias kätt proovida saanud, kui 2018. aastal lõi käed Tenerifo Ibersotariga. Paraku toona tal ennast põhikoosseisu mängida ei õnnestunudkui, kuid oma roll oli selles mängida ka vigastusel. 

Peaks Jõesaar tõesti Manresaga käed lööma, ootaks teda Hispaanias ees ka paar tuttavat nägu. Äsja allkirjastas Fuenlabradaga kaheaastase lepingu Siim-Sander Vene. Lisaks võib oma võimaluse saada ka tänavu Cramos laenul olnud Sander Raieste, kellel algas äsja viimane lepinguaasta Saski Baskoniaga. 

Alles hiljuti Postimehele antud pikas intervjuus sõnas Jõesaar samamoodi, et tahab tänavu siirduda mõnda Euroopa tugevasse liigasse

Tagasi üles