Auto, mis pidanuks viima Jarno Trulli vormelimaailma tippu, aitab maailma nüüd koroonaviirusega võitlemisel

Jarno Trulli 2009. aastal.

FOTO: Photo4/lapresse

2009. aastal tegevuse lõpetanud Toyota vormelimeeskonna viimane F1 auto on pandud oksjonile, et toetada koroonaviiruse vastast võitlust.

Rahvusvaheline autospordiliit FIA korraldab koos organisatsiooniga RM Sotheby #RaceAgainstCovid nimelist oksjonit, mille käigus kogutakse annetusi Rahvusvahelisele Punasele Ristile. FIA on enda poolt annetanud juba miljon eurot ning omapoolse panuse otsustas anda ka hingusele läinud Toyota F1 meeskond. 

Viimati 11 aastat tagasi vormel 1 karussellis osalenud tehasetiim pani välja enda 2010. aasta auto šassii, mida jõudsid testida nii Jarno Trulli kui ka Timo Glock. Paraku lõpetas Toyota meeskond aga 2009. aastal tegevuse ning oksjonile pandud masin võistluskogemust ei saanudki.

Hiljem võttis auto enda kasutusse hoopis rehvitootja Pirelli ning sellega testisid uusi rehvisegusid nii Nick Heidfeld, Pedro de la Rosa, Luca di Grassi kui ka Romain Grosjean.

Sellest ajast on auto jäänud ka Pirelli värvidesse. Kuigi Toyota annetas oksjonile vaid šassii, saab oksjoni võitja auto koos käigukasti ja mootoriga.

Oksjon avaneb keskkonnas rmsothebys.com 15. juunil ning kestab seitse päeva.

Tagasi üles