Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Tallinna Kalevi jalgpallurid.
Tallinna Kalevi jalgpallurid. Foto: Margus Ansu

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel on heas hoos FC Kuressaare, kes alistas võõrsil 2:1 Tartu Tammeka.

Kuressaare läks kohtumist juba 13. minutil juhtima, kui täpne oli Otto-Robert Lipp. 61. minutil suurendas eduseisu Joonas Soomre. Tammeka ponnistused kandsid vilja alles mängu teisel üleminutil, mil skoori tegi vahetusest sekkunud Mart Paul Preiman.

Kuressaarele oli see teiseks järjestikuseks võiduks. Eelmises voorus teeniti kodustaadionil 0:2 kaotusseisust 3:2 võit Narva Transi üle.

Teises tänases kohtumises alistas Tallinna Kalev koduväljakul 1:0 Tallinna Legioni. Kohtumine sai dramaatilise lõpu, kui vilemees Roomer Tarajev vilistas 85. minutil Kalevi kasuks penalti ning saatis Artjom Artjunini ilmselge väravavõimaluse ärahoidmise eest platsilt minema. Penaltipunktilt oli täpne Kalevi kapten Marek Kaljumäe.