Maijooksust võttis virtuaalsel kujul osa pea 4500 liikujat

Maijooks 2019

FOTO: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Eesti läbi aegade suurimaks virtuaalseks rahvaspordisündmuseks tõusnud Tallink Maijooksu virtuaaljooksul osales 4474 liikumisharrastajat. Osavõtjate abil koguti 4500 eurot heategevusliku panusena Eesti Vähiliidu toetuseks.

Maijooks toimus sel kevadel 23.-31. maini esmakordselt virtuaalse sündmusena. Eesti läbi aegade kõige osavõturohkeimast virtuaaljooksust võttis osa 4474 harrastajat. Seitsme kilomeetri pikkusel raja läbis kas joostes, käies või kepikõndi tehes 3644 sportlikku naist ning virtuaalse lastejooksu rajal lõi kaasa 830 väikest spordisõpra. 

Virtuaaljooksu kiirem läbija oli Eesti parim keskmaajooksja ja viiekordne Maijooksu võitja Liina Tšernov, kes suutis Rocca al Mare kergliiklusteedel seitse kilomeetrit joosta ajaga 25 minutit ja 6 sekundit.

Tallink Maijooksu virtuaaljooksul olid esindatud kõik Eesti maakonnad. Maijooksul löödi kaasa ka kaheteistkümnes välisriigis: Soomes, Ameerika Ühendriikides, Austrias, Belgias, Iirimaal, Lätis, Luksemburgis, Norras, Prantsusmaal, Rootsis, Šveitsis ja Inglismaal.

Tallink Maijooksu virtuaaljooksust osavõtjad kogusid heategevusliku eesmärgina 4500 eurot, mis annetatakse Eesti Vähiliidule mammograafiabussi jaoks uue ja kaasaegse 3D mammograafi ostmiseks, et kaasa aidata rinnavähi varajasele avastamisele Eestis.

«Kümne aasta jooksul on Vähiliidu bussis käinud  üle 70 000 naise, rinnavähk on avastatud 298-l. Neist 85 protsendil juhtudest on olnud haigus avastamise momendil varases staadiumis, kus see on väljaravitav. Suur tänu kõigile Tallinki Maijooksu korraldajatele ja osalejatele, kes toetasid Eesti Vähiliitu, et osta uus 3D mammograaf,  mis aitab avastada rinnavähki igas eas naistel,» ütles Maie Egipt Eesti Vähiliidu juhatuse esimees.

Tagasi üles
Back