Ronaldost sai esimene miljardärist jalgpallur

Cristiano Ronaldo 2016. aastal Portugali koondisega võidetud EM võidukarikaga. FOTO: Joe Giddens/PA

Portugali jalgpalli talisman Cristiano Ronaldo on karjääri jooksul teeninud enam kui miljard dollarit ja see teeb temast esimese võistkondliku spordiala esindaja, kellele nõnda palju raha makstud. 

35-aastane legendaarne jalgpallur teenib tänavu enne maksude maksmist 105 miljonit dollarit ja see annab Forbesi meelelahutajate edetabelis talle neljanda koha. Sportlastest edestas tänavu Ronaldot ainult tennise ikoon Roger Federer.

Sellel aastal teenitava summaga on Ronaldo teeninud karjääri jooksul enam kui miljard dollarit ja seda pole varasemalt suutnud ükski võistkondliku spordiala esindaja. Küll on säärase tähiseni varasemalt jõudnud nii golfar Tiger Woods kui ka poksija Floyd Mayweather jr. Järgmisel aastal peaks sarnase verstaposti ületama ka Ronaldo igipõline konkurent Lionel Messi.

Ronaldo on karjääri jooksul teeninud palgatuluna enam kui 650 miljonit dollarit ja ülejäänud moodustavad erinevad sponsorlepingud. Kuna Ronaldol on hetkel kodumeeskonna Torino Juventusega kehtiv leping 2022. aasta suveni, siis kerkib palgatulu veel vähemalt 115 miljoni dollari võrra.

Eduka karjääri jooksul on Ronaldo esindanud lisaks Juventusele veel ka Madridi Reali, Manchester Unitedit ja Portugali klubi Lissaboni Sportingut. Tema auhinnakappi kuuluvad viis maailma parima jalgpalluri autasu, viis Meistrite liiga tiitlit, kolm Inglismaa meistritiitlit, kaks Hispaania kõrgliiga võitu ja Juventusega eelmisel hooajal võidetud karikas. Rahvuskoondisega võideti 2016. aastal Euroopa meistritiitel.

Tagasi üles
Back