Väravasoone üles leidnud mulgid peatasid saarlaste võiduhoo

Henry Lääne
Viljandi Tuleviku pallurid Pavel Marin (vasakul) ja Kristjan Kask.
Viljandi Tuleviku pallurid Pavel Marin (vasakul) ja Kristjan Kask. Foto: Marek Tiits

Eesti vutiliiga tänaste kohtumiste avalahingus alistas Viljandi Tulevik kodus 5:0 FC Kuressaare.

Saarlased läksid tänasele lahingule hea fooni pealt, olles järjest alistanud Narva Transi ja Tartu Tammeka. 27. minutil suutis aga paremäär Sander Kapper ära lahendada kiirrünnaku ja viis mulgid juhtima.

Pooltunnil tabas Roman Kožuhhovski hoolealuseid järgmine probleem. Nii Transi kui ka Tammeka vastu võiduvärava löönud paremäär Joonas Soomre vahetati trauma tõttu välja.

Kuressaare oli esimesel poolajal rabe, kuid 15-minutiline paus mõjus neile hästi. Tõsi, 52. minutil jõudis peaga sihile Tuleviku Pavel Marin, kes koksas peaga väravasse rikošetist tulnud karistuslöögi. 85. minutil skooris ääremängija taaskord peaga.

Kohtumise üleminutitel Kuressaare lagunes. Esmalt jõudis esimesel üleminutil sihile poolkaitsja Herol Riiberg, matši lõppskoori vormistas Benini mees Jonas Tossou.

Täna on veel vastamisi Nõmme Kalju ja Tallinna Flora (algusaeg kell 15) ning Tammeka ja Paide Linnameeskond (19).