Norra suusatajad kavatsevad Johaugist eeskuju võtta

Therese Johaug.

FOTO: AP/Scanpix

Norra tippsuusatajad kavatsevad Therese Johaugilt snitti võtta ning osalevad suvel võistlusjanu kustutamiseks kohalikel kergejõustikuvõistlustel. 

Nii plaanivad ennast erinevatele võistlustele üles anda näiteks Hans Christer Holund ja Sjur Röthe. 

«Suusahooaja avastardini Beitostölenis on veel tükk aega, aga tahan suvel ennast erinevatel võistlustel proovile panna,» sõnas mullu Seefeldi-MMil 50 km maratonis poodiumi kõrgeimale astmele tõusnud Holund. Samas ei hakanud ta konkreetset distantsi ega võistlust nimetama. Küll tegi seda Röthe, kes sõnas, et kavatseb ennast tänavu proovile panna 10000 meetri jooksus. 

«Ma olen kord juba sedasorti inimene, et mul on heaks esituseks vaja rinnanumbrit. Niisama treeningutel ma väga hea pole. Seega kui mul on vähegi võimalik ennast suvel kergejõustikuvõistlustel proovile panna, siis seda ma ka teen,» lausus norralane, kelle auhinnakapist võib leida kolm maailmameistritiitlit. 

Ent nad pole ainsad Norra suusatajad, kes ennast suvekuudel piitsutavad. Sama teeb ka mullune Tour de Ski tsempion Pal Golberg, kes tahab aja peale joosta viit kilomeetrit. Ikka selleks, et näha, kuhu ta kodumaal selles arvestuses platseeruks. 

Kui Aftenposten Norra suusakoondise treenerilt Eirik Myhr Nossumil uuris, mis ta oma hoolealuste alavahetusest arvab, puhkes too naerma. «Mul pole väga palju inimesi, kes võiksid mitmel alal rahvusvahelisele tasemele tõusta,» sõnas ta. 

Ent mõned siiski leiduvad. Johaug krooniti mullu 10 000 meetri jooksus Norra meistriks ning suusakuninganna täitis ka EM-i normi. Didrik Tönseth sai riigi krossijooksu meistrivõistlustelt kaela hõbedase autasu.  

Tagasi üles