Püssi selga tõmmanud Rootsi tippsuusataja sai kriitikalaviini all salapärase toetuskõne

Stina Nilsson uues ametis.

FOTO: Pontus Lundahl/TT/TT NEWS AGENCY

Valitsev suusasprindi olümpiavõitja Stina Nilsson otsustas sel kevadel murdmaasuusatamise biatloni vastu vahetada ning pälvis seetõttu palju kriitikat. 26-aastane rootslanna avaldas, et sai kriitikatulva all ka ühe salapärase toetuskõne.

Nilssoni toonast otsust halvustasid mitmed mõjukad suusatamisega seotud isikud. Näiteks teatas varem ka rootslannat juhendanud Norra naistekoondise peatreener Ole Morten Iversen, et see on kõige rumalam asi, mida ta viimasel ajal on kuulnud. Venemaa suusajuht Jelena Välbe ütles, et rootslanna on väga kõikuva iseloomuga ning tema talle laskesuusaradadel kaasa ei ela. 

26-aastane Nilsson rääkis aga Expressenile antud intervjuus, et on saanud ka väga palju toetuskõnesid. Ühel sellisel peatus ta ka pikemalt. «Tavaliselt ma ei vasta võõrastele numbritele, aga tol korral tahtsin helistaja nime välja uurida. Ja see osutus Magdalena Forsbergiks. Ta oli üritanud mind kätte saada, mis pani mind kohe end hästi tundma. Loomulikult helistasin talle tagasi,» sõnas Nilsson.

52-aastane Forsberg on laskesuusatamise elav legend. Rootslanna võitis MK-sarja kuus aastat järjest (1997–2002) ning on tänini enim MK-etappe (42) võitnud naine. Lisaks on ta ka kuuekordne maailmameister.

«Ta oli uudishimulik, miks ma sellise valiku tegin. Aga ta oli mu otsuse üle õnnelik ja soovis mulle palju edu,» meenutas Nilsson telefonikõnet.

Tagasi üles
Back