Warholm püstitas maailmarekordi, suusastaar Johaug jooksis aja, mis toonuks talle EM-ilt kulla! (1)

Karsten Warholm.

Koroonaviiruse pandeemiast segi paiskunud spordielu liigub vaikselt normaalsuse poole. Täna kogunesid tippkergejõustiklased Oslos ning näitasid hooaja esimesel tõsisel võistlusel väga kõrget klassi.

Tulemused:

Naiste 10 000 m jooks: murdmaasuusatamise staar There Johaug lippas üksi ning jooksis välja võimsa aja 31.40,67. Muide, selle tulemusega teeninuks ta 2018. aasta kergejõustiku EM-il kuldmedali! Kaks aastat tagasi krooniti Berliinis Euroopa meistriks  Lonah Chemtai Salpeter ajaga 31.43,29. Mulluse MM-i norm oli 31.50.

Meeste 300 m tõkkejooks: üksi lidunud norralane Kartsen Warholm täitis eesmärgi ning püstitas ebastandardsel alal maailmarekordi 33,78. Varasem (väljas joostud) tippmark 34,48 kuulus 2002. aastast Chris Rawlinsonile.

Meeste teivashüpe: rootslasest maailmarekordimees Armand Duplantis pidas prantslase Renaud Lavillenie´ga korraliku duelli. Ühte sammu astuti kõrguse 5.86 viimase katseni, mille suutis ületada neist vaid esimene.

Seejärel seadis Duplantis lati 6.01 peale, kuid see jäi talle sel korral püüdmatuks. Lavillenie´le jäi kirja 5.81.

Meeste 2000 m jooks: Jakob Ingebrigtsen püstitas kodupubliku ees Euroopa rekordi, saades kirja aja 4.50,01. Ta edestas vendasid Henrikit (4.53,72) ja Filipit (4.56,91).

Meeste 1000 m jooks: võitis Filip Ingebrigtsen ajaga 2.16,46, mis tähistab Norra rekordit.

Meeste kettaheide: korraliku tasemega võistlusel heitsid kõik neli meest üle 60 meetri. Võit läks rootslasele Daniel Stahlile (65.92), teine oli tema kaasmaalane Simon Pettersson (64,54), kolmanda-neljanda koha jagasid norralased Ola Stunes Isene (61.85) ja Sven Martin Skagestad (60.38).

Naiste 200 m tõkkejooks: norralanna Line Kloster võitis ajaga 26,11, teise-kolmanda koha jagasid soomlannad Nooralotta Neziri (26,65) ja Annimari Korte (26,7).

Naiste 600 m jooks: kahe võistleja konkurentsis edestas norralanna Hedda Hynne (1.29,06) šveitslannat Selina Büchelit (1.30,1).

Naiste 300 m tõkkejooks: võitis taanlanna Sara Slott Petersen ajaga 39,42.

Meeste 100 m jooks: kõlavate nimede puudumisel võitis kodupubliku ees võistelnud Salum Ageze Kashafali 10,59-ga.

Naiste 3000 m jooks: ainus võistleja, norralanna Karoline Bjerkeli Grovdal jättis võistluse pooleli.

Meeste kuulitõuge: võitis isikliku tippmargi püstitanud norralane Marcus Thomsen, kirja läks 21.03. Samuti rekordit parandanud rootslane Victor Petersson tõukas 20.94.

Enne võistlust

«Impossible Games» nime kandev mõõduvõtt asendab Teemantliiga etappi, mis ära jäi. Kavas on 12 ala. Kuna koroonaviirust pole veel kontrolli alla saadud, võistlevad atleedid üsna erilistes tingimustes. Näiteks ei tee ühelgi distsipliinil kaasa üle viie sportlase, nii mõnigi heitleb üksi.

Siiski näeb kell 20.25 algaval võistlusel nii mõndagi põnevat. Teivashüppes läheb maailmarekordimees Armand Duplantis vastamisi tugeva Renaud Lavillenie´ga, 300 m tõkkejooksus jahib maailmarekordit Karsten Warholm ning 10 000 m loodab suusakuninganna Therese Johaug joosta alla 32 minuti.

Tipptasemel tegijaid on Oslos teisigi. Näiteks kettaheites tuleb areenile läbi aegade edetabel neljas mees (tippmark 71.86) Daniel Stahl, erinevatel jooksudistantsidel näitavad end vennad Ingebrigtsenid.