Viljandi Tulevik Florat üllatada ei suutnud

FC Flora.
FC Flora. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eesti jalgpalli kõrgliiga 7. vooru avamängus alistas Tallinna Flora koduväljakul 3:0 Viljandi Tuleviku.

Viljandist Kitsekülla sõitnud Tuleviku mehed sai kohtumise alguses kohe suure äratuse, kui Konstantin Vassiljev palli juba viiendal minutil latti lõi. Esialgu jäi puur siiski puutumata. 0:0 seis püsis tablool kuni 28. minutini, kuid siis said väljakuperemehed esialgse edu kätte. Väravale tegi suure eeltöö ära Rauno Alliku, kes kaitsja üle mängis ning täpse palli tagumisse posti andis. Vlasi Sinjavskil ei jäänudki muud üle, kui pall kindlalt võrku lükata.

Poolajale 1:0 eduseisus läinud florakad jõudsid turvalisemasse eduseisu juba teise poolaja algul. 52. minutil tegi avavärava autor Sinjavski kena eeltöö Premium liiga parimale väravakütile Rauno Sappinenile, kes sai kirja juba enda hooaja 9. tabamuse.

Mängu üleminutitel vormistas lõppseisu vahetusest sekkunud Mark Andres Lepik. Taaskord tuli värav tsenderdusest, seekord oli söödumeistriks Henri Järvelaid.

Flora jätkab Premium liiga liidrina, olles seitsme mänguga teeninud 19 punkti. Viljandi Tulevik paikneb üheksa punktiga viiendal kohal.