Koroona läbi põdenud Šveitsi mäesuusataja: ainult ema jäi viirusest puutumata

Tanguy Nef.

FOTO: imago images/Eibner Europa/Scanpix

Šveitsi mäesuusataja Tanguy Nef veetis vahepeal koroonaviiruse tõttu ligemale kuu aega nelja seina vahel. Nimelt haigestus põhimõtteliselt kogu ta pere koroonaviirusesse, mistõttu polnud mõeldav kodust väljas käia.

Nefi jaoks algas kõik paar päeva pärast hooaja lõppu. Kui esiti oli tema plaan lihtsalt jalad seinale visata ning pikast hooajast puhata, siis tegelikkus osutus reaalsus palju karmimaks. 

«Jõudsin paar päeva isegi oma fännidega koos isegi Verbieris lõõgastuda, kui ühel hetkel tabas mind ränk pea- ja lihasvalu. Sama juhtus ka mu vennaga, kes andis seejärel ka positiivse koroonaproovi,» krutib Nef ajaratast märtsi keskpaika. 

Ei läinud palju aega, kui põhiliselt kogu kuueliikmeline pere viirust põdes. Ainsana pääses nakkushaigusest pereema. 

23-aastane mäesuusataja põdes haiguse läbi aga võrdlemisi kiiresti. «Pärast koroonadiagnoosi oli see kui tõsisem gripp. Aga see möödus kähku ja peagi tundsin ennast taas hästi,» jätkab Nef. 

Šveitslasel on ka oma teooria, kuidas viirushaigus nende kodupaika jõudis. «Kui koroonapandeemia veebruaris Põhja-Itaalias algas, rändasid paljud perekonnad oma maakodudesse, sealhulgas siia, Verbieri. Ilmselt nad tõid enesele teadmata haiguse kaasa ja seetõttu see kuurort siin koroonapesaks muutuski,» spekuleerib ta. 

Nefi jaoks oli eelmine hooaeg väikest viisi läbilöögiaasta, kui ta tuli jaanuaris Madonna di Campiglio slaalomi MK-etapil kuuendaks ning seejärel nädal aega hiljem Wengenis kaheksandaks.  

Tagasi üles
Back