E, 3.10.2022

Kaido Höövelson: kaitseväe spordirühma kaotamine on viga

Postimees Sport
Kaido Höövelson: kaitseväe spordirühma kaotamine on viga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kaido Höövelson
Kaido Höövelson Foto: Erik Peinar/Riigikogu

Endine sumomaadleja ja praegu Riigikogus Keskerakonna fraktsiooni kuuluv Kaido Höövelson mõistis hukka kaitseväe otsuse spordirühm laiali saata.

«Kaitseväe juhataja Martin Heremi otsus likvideerida spordirühm on mulle arusaamatu ja annab signaali, et me ei väärtusta tugevaid Eesti mehi,» ütleb endine tippsportlane ja Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kaido Höövelson. «Sport ja kaitsevägi on olnud omavahel tihedalt seotud nii Eestis kui ka kõrge elatustasemega Euroopa riikides ning antud samm tuli suure ebameeldiva üllatusena kogu spordiüldsusele,» lausub Höövelson.

Eesti Sumoliidu president Kaido Höövelson sõnab, et praegused spordirühma liikmed eesotsas maadleja Heiki Nabi, sõudja Tõnu Endreksoni ja laskesuusataja Kalev Ermitsaga on ajateenijatele suureks eeskujuks. «Ajal, kui Eesti noorte füüsiline aktiivsus väheneb ja ülekaaluliste hulk suureneb, on sportlike liidrite olemasolu hädavajalik. Sirge selja ja positiivse ellusuhtumisega tippsportlased aitavad hoida kaitseväe mainet kõrgel,» räägib endine sumomaadleja.

Spordirühma, kuhu kuulub 18 sportlast, aastaeelarve on 350 000 eurot. «Kaitseväe rahaline tugi on tippsportlastele äärmiselt oluline eriti just praeguses olukorras, kus ettevõtted turunduseelarveid koomale tõmbavad. Käesoleva aasta kaitsekulutused on 615 miljonit eurot ja spordirühma kulu sellest on mikroskoopiline. Kutsun kaitseväe juhatajat otsust üle vaatama ja leidma kärpekohti mujalt,» lisab Höövelson.

Märksõnad
Tagasi üles