Esiliigaklubi näitas Florale hambaid, Trans sai üle pika aja rõõmustada

Flora
Flora Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Täna selgusid jalgpalli Evald Tipneri karikasarja finalistid: FC Flora teenis võõrsil raske 4:2 võidu esiliiga satsi FC Elva üle, Narva Trans alistas koduplatsil 4:1 Tallinna Kalevi

Mängu esimese värava lõi Elva eest Veiko Maidla 11. minutil. 28. minutil viigistas Henri Välja suurepärase karistuslöögiga.

Teisel poolajal teenis Elva penalti, mille Martin Thomson kindlalt realiseeris. Flora suutis juba loetud minutid hiljem Mark Anders Lepiku väravast seisu viigistada, kuid Elva avaldas endiselt sitket vastupanu.

Kuigi Lepik eksis penaltiga, suutis Flora lõpuks 81. minutil vahetusest sekkunud Rauno Alliku väravast 3:2 juhtima minna. Lõppseisuks vormistas Martin Miller 84. minutil.

Õhtuses lahingus ei jätnud Trans vastastele sõnaõigust. Võõrustajad juhtisid 52. minutiks 3:0, täpsed olid Roman Nesterovski, Roman Sobtšenko ja Chinedu Charles Geoffrey. Kalev tõi mängu veidi ärevust 64. minutil, mil sai jala valgeks Tristan Toomas Teeväli.

Viimane sõna jäi siiski Transile, 84. minutil pani teise tabamusega mängule punkti Geoffrey.

Ida-Virumaa satsi tänavuse hooaja algus kulgeb keeruliselt. Premium liigas ollakse kaheksa vooru järel ainsana võiduta, kaotatud on kuus matši. Eile teatas Trans, et koostöö lõpetati türklasest peatreeneri Cenk Özcaniga. Täna juhendas tiimi Oleg Kurotškin.

Flora ja Trans kohtuvad karikafinaalis 4. juulil A. Le Coq Arenal.