Liverpool jäi linnarivaaliga hätta, Chelsea sai raske võidu

Christopher Krutto
Trent Alexander-Arnold.
Trent Alexander-Arnold. Foto: Peter Powell/REUTERS/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 30. vooru kohtumises alistas Londoni Chelsea Aston Villa võõrsil 2:1. Liverpool tegi linnarivaali Evertoniga 0:0 viigi.

Esimene poolaeg möödus rahulikult ja kummalgi meeskonnal ühtegi ülihead võimalust ei olnud. Poolaja lõpus lahkus vigastatuna väljakult Liverpooli poolkaitsja James Milner.

Mängu parim võimalus sündis teisel poolajal. Evertoni ründaja Dominic Calvert-Lewin lõi terava tsenderduse kannaga värava suunas, mille Liverpooli puurivaht Alisson tõrjus. Lahtise palli peale jõudis esimesena Evertoni poolkaitsja Tom Davies, kes posti tabas.

Chelsea oli esimesel poolajal domineerivam pool, kuid ei suutnud üleolekut väravaks vormistada. Edu haaras hoopis 43. minutil Kourtney Hause väravast Aston Villa.

Teisel poolajal asus Chelsea aktiivselt väravat jahtima ja 60. minutil viigistas Christian Pulisic seisu. Kaks minutit hiljem vormistas Olivier Giroud mängu lõppseisuks 2:1.

Täna kohtusid omavahel ka Newcastle United ja Sheffield United, mis lõppes Newcastle’i 3:0 võiduga.

Londoni Chelsea hoiab pärast võitu Inglismaa kõrgliigas neljandat kohta. Aston Villa on 19. positsioonil. Liverpool on endiselt kindel liider ja Everton on 12. kohal.