P, 29.01.2023

Järgmisele tippratturile virutati dopingu tõttu mitmeaastane võistluskeeld

Toimetas Karl Juhkami
Järgmisele tippratturile virutati dopingu tõttu mitmeaastane võistluskeeld
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kanstantsin Siutsou.
Kanstantsin Siutsou. Foto: AP/Scanpix

Rahvusvaheline Jalgrattaliit (UCI) andis teada, et määras Valgevene ratturile Kanstantsin Siutsoule nelja-aastase võistluskeelu pärast seda, kui mehe organismist leiti EPO jälgi.

37-aastase ratturi, kes on kahel korral lõpetanud Giro d'Italia esikümnes, positiivne dopinguproov pärineb 2018. aastast, kui ta abistas Bahrain-Merida ridades Vincenzo Nibali. Pärast esialgse dopinguproovi tulemuse teada saamist kuulutas ta ka oma karjääri lõppenuks. Lõplik otsus, nelja-aastase võistluskeelu näol, määrati aga alles nüüd ning rakendub ka tagasiulatuvalt. 

Siutsou tõusis rattamaailmas pildile 2004. aastal kui krooniti U23 EMil maanteesõidu tšempioniks. Profimaailma sukeldus ta tõsisemalt 2007. aastal, mil lõi käed Barloworldi meeskonnaga ja pääses seeläbi peale ka Tour de France'ile. 

Seejärel liitus ta Team High Road meeskonnaga, kelle ridades triumfeeris ta näiteks Georgia velotuuril. 2009. aasta Giro d'Italial õnnestus tal võita ka üks etapp. Poodiumil on ta käinud ka MMil: 2013. aastal sai ta pronksi kaela meeskondlikus temposõidus. 

Märksõnad
Tagasi üles