Eesti võrkpallikoondis peab sel suvel hakkama saama paari põhitegijata

Eesti meeste võrkpallikoondis. FOTO: Gertrud Alatare/võrkpalliliit

Täna alustas Eesti võrkpalli rahvusmeeskond Tartu Ülikooli spordihoones treeninguid uue peatreeneri Cedric Enardi käe all.

Meeskond peab sel suvel vaid sõprusmänge, sest koht 2021. aastal toimuval EM-finaalturniiril on ühe alagrupiturniiri korraldajana kindel, kirjutab volley.ee. Koondis saab end proovile panna valitseva maailmameistri Poola vastu, lisaks peetakse mängud Läti ja Soomega.

Enardi sõnul on täna alanud koondisetsükli suurem eesmärk valmistada meeskond ette järgmisel suvel toimuvaks EMiks. «Rääkisin sellest täna hommikul ka meeskonnaga, kõigile on arusaadav, et lähim suur eesmärk on EM. Minu jaoks on oluline saada sel suvel tiimist õige pilt ette ja üksteist tundma õppida, et oleksime 2021. aasta suvel valmis tõsiseks võitluseks. Suve teises pooles saame ka häid treeningmänge Soome, Poola ja Lätiga. Usun, et sellesuvine plaan on piisav.»

Laagris ei tee kaasa temporündaja Ardo Kreek ning diagonaalid Renee Teppan ja Hindrek Pulk. Aastaid rahvuskoondist esindanud Kreek tahab rohkem aega perega veeta, Teppan ja Pulk on hädas õlavigastustega.

«Kreek on puhkuse ära teeninud ja järgmisel suvel on ta taas olemas. Vigastuste puhul peame nagu ikka jooksvalt vaatama, kuidas asjad edenevad. Näis, millal nad meid aidata saavad. Timo [Tammemaa] ja Robert [Täht] lahkuvad 11. juulil Poola Rzeszowi Asseco Resovia juurde ja liituvad meiega Poolas toimuvateks sõprusmängudeks,» rääkis juhendaja.

Märt Tammearu ja Renet Vanker saavad laagris olla vaid kaks nädalat, sest peavad ajateenistusse minema. Seetõttu liituvad juuli keskel meeskonnaga veel Tony Tammiksaar, Marx Aru ja Rauno Tamme.

Koondise kapten Kert Toobal ütles, et on uue juhendajaga suhelnud ka enne laagrit. «Oleme uue peatreeneriga suhelnud telefonitsi, ta on uurinud minu enda seisu kohta ja teisi asju ka. Ta on ka teiste vanemate mängijate suhelnud, see on selline loomulik protsess. Iga uus treener tahab mingit eelinfot ja olen püüdnud seda anda.»

Hiljuti kaksikute isaks saanud sidemängija tõdes, et pereelu ja treeninguid ühendada on keeruline. «Ega ma ei tea, võib-olla kahe nädala pärast selgub, et ma ei saa hakkama selle kõigega, eks siis teevad teised,» lisas ta naerdes.

Koondise kava:

18. mai - 28. juuni, individuaalne treening kavade järgi
29. juuni - 17. juuli, treeninglaager, Tartu Ülikooli spordihoones
18. juuli - 20. juuli, treeninglaager, Tartu Ülikooli spordihoone
22. juuli - 24. juuli, sõprusmängud Soomega, Soomes
25. juuli - 28. juuli, turniir Poola, Soome, Eesti, Poolas
29. juuli - 5. august treeninglaager, Tartu Ülikooli spordihoones
6. august - 8. august, sõprusmängud Eesti, Läti, Tartu Ülikooli spordihoones

Rahvusmeeskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Kert Toobal (Bigbank Tartu), Markkus Keel (Aalsti Lindemans, Belgia), Robert Viiber (Odolena Voda, Tšehhi), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Diagonaalründajad: Oliver Venno (Istanbuli Galatasaray, Türgi), Taavi Nõmmistu (Näfelsi Biogas, Šveits), Markkus Uuskari (Saaremaa VK).

Nurgaründajad: Robert Täht (Perugia, Itaalia), Kristo Kollo (Galati Arcada, Rumeenia), Keith Pupart (Saaremaa VK), Albert Hurt (Bigbank Tartu), Märt Tammearu (Bigbank Tartu), Andrus Raadik (Sfaxien, Tuneesia), Martti Juhkami (Vfb Friedrichshafen, Saksamaa), Stefan Kaibald (Bigbank Tartu), Rauno Tamme (Saaremaa VK), Tony Tammiksaar (Pärnu VK).

Temporündajad: Timo Tammemaa (Tours, Prantsusmaa), Andri Aganits (Maaseiki Greenyard, Belgia), Henri Treial (Saaremaa VK), Mart Naaber (Akaa Volley, Soome), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu), Marx Aru (Selver Tallinn).

Liberod: Silver Maar (Pärnu VK), Johan Vahter (Saaremaa VK), Sten Vahtras (Selver Tallinn).

Peatreener Cedric Enard (Berliini Volley, Saksamaa), abitreenerid Loic Geiler (Frejus, Prantsusmaa) ja Oliver Lüütsepp (Akaa Volley, Soome), ÜKE-treener Mirko Fasini (Kemerovo Kuzbass, Venemaa), statistik Alar Rikberg (Bigbank Tartu), füsioterapeut Siret Kalbus, mänedžer Robin Ristmäe.

Tagasi üles
Back