P, 25.09.2022

VIDEOD ⟩ Mart Kevin Põlluste tegi rullsuuskadega Eestile ringi peale

Karl Juhkami
, reporter
Mart Kevin Põlluste tegi rullsuuskadega Eestile ringi peale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rullsuuskadel ümber Eesti sõitnud Mart Kevin Põlluste.
Rullsuuskadel ümber Eesti sõitnud Mart Kevin Põlluste. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Eesti parimat pikamaasuusatajat Mart Kevin Põllustet võeti täna Tartus Autovabaduse Puiesteel vastu kui sangarit. Oli ka põhjust, sest 25-aastane suusahunt tegi rullsuuskadel Eestile ringi peale.

Põlluste plaan nägi ette kaheksa päevaga rullsuusatada 1004 kilomeetrit. Reaalselt tuli tal kätele valu anda kaks kilomeetrit enam. 

«Lõpuks on see läbi,» oli mehe esimene reaktsioon pärast tšempionile kohase tammepärja kaela saamist. «Tänane päev tuli ikka puhtalt emotsiooni pealt. Mega raske oli ja käed on väga katki. Õnneks oli tegu viimase päevaga.»

Põlluste ei salga, et hullumeelse teekonna peal tuli ette ka hetki, kus ta jõudis mitu korda järele mõelda, miks ta säärase katsumuse ikkagi ette võttis. Ja mitte ainult, vahepeal tundus, et lihtsam oleks ka kõrvale astuda.

«Mõned hetked olid väga rasked, aga mida rohkem kilomeetreid sai läbitud, seda lihtsamaks läks. Just vaimselt, füüsiliselt oli kogu aeg raske. Kõige keerulisemad olid hommikud, aga kui keha käima sai, siis läks kergemaks,» sõnas tänavuse Vasaloppeti 62. mees. 

Pikka puhkust suusahunt endale ei luba. Homme tõmbab ta küll hinge, kuid juba ülehomme on treener Kein Einaste pannud talle treeningplaani intervallid. «Eks näis, kuidas vastu pean,» sõnas Põlluste muheledes, ent lisas. «Tegelikult lubas ta olukorda hinnata, kui kodus olen.»

Rullsuusaretkega finantseeris Põlluste ka enda tulevat hooaega: head kaasmaalased toetasid tema ettevõtmist 2780 euroga. 

Põlluste plaanitud ring:

Mart Kevin Põlluste rullsuusaretke esialgne plaan.
Mart Kevin Põlluste rullsuusaretke esialgne plaan. Foto: Facebook – Team Mart Kevin

Esimese päevaga läbis suusataja umbes 130 kilomeetrit ja jõudis Tartust Iisakule. Teisel päeval läbis ta kümne tunniga 168 km ja jõudis Kolga lähistele, kolmandal päeval trotsis ta kuus tundi vihma ja tuult, mille jooksul läbis 112 km. 

Neljandal päeval rullsuusatas ta edasi Rohuküla sadamasse, kus siis viienda päevaga mõlemad saared vallutas. Kuuendal päeval läbis ta tormituultes – mis õnneks puhusid suurema osa distantsist selja tagant –, 108,5 km ning jõudis õhtuks Pärnusse.

Eelviimasel päeval jättis ta selja taha 116 km asfaltteed ning jõudis Rõugesse, kust siis täna veel 156 km otsa pani ning finišisse jõudis. 

Eelmisel nädalal rääkis Postimees Põllustega tema plaanist pikemalt.

Vaata videost, kuidas tema katsumuse esimene päev möödus:

Vaata videot Põlluste teisest päevast:

Vaata videot Põlluste kolmandast päevast:

Vaata videot Põlluste neljandast päevast:

Vaata videot Põlluste viiendast päevast:

Vaata videot Põlluste kuuendast päevast:

Vaata videot Põlluste seitsmendast päevast:

Märksõnad
Tagasi üles