Ameerika jalgpalli superstaar võib järgmise lepinguga taskuse pista pool miljardit dollarit

Patrick Mahomesil on põhjust rõõmustada. Ta sõlmis äsja priske lepingupikenduse.

FOTO: Robert Deutsch/USA Today Sports/Scanpix

Ameerika jalgpalli klubi Kansas City Chiefsi 24-aastane mängujuht Patrick Mahomes sõlmis klubiga värske kümneaastase lepingupikenduse. 

Pikki lepinguid on Põhja-Ameerika spordiliigades sõlmitud varemgi, näiteks Venemaa hokitäht Aleksander Ovetškin sidus 2005. aastal ennast Washington Capitalsiga 13 aastaks. Küll ei jõua ükski neist ligilähedale 2019. aasta Super Bowli sangari uue lepingu väärtusele.

Kui ameeriklane pallib tõesti kontrahti lõpuni Chiefsis, pistab ta taskusse vähemalt 450 miljonit dollarit (400 miljonit eurot), boonustega võib see summa küündida aga 503 miljoni dollari ehk 446 miljoni euroni. Lisaks on Mahomesi lepingus «no-trade clause», mis lubab mängumehel vetostada kõik üleminekud, mis temale meelt mööda pole. 

Kopsakas palgatšekk ootaks mängujuhti ka siis, kui ta karjäär peaks vigastuse tõttu enneaegselt lõppema. Tõsi, sellisel juhul tuleks tal leppida «kõigest» 140 miljoni dollari ehk 124 miljoni euroga.

Põhja-Ameerika profiliigade senine rekordkontraht kuulus pesapallur Mike Troutile, kes sõlmis mullu märtsis Las Angeles Angelsiga 12-aastase lepingu, koguväärtusega 426,5 miljonit dollarit (378 miljonit eurot). See, samas, on garanteeritud täies ulatuses ehk Trout saab krõbiseva kätte ka siis, kui ta enam (mõjuval põhjusel) kordagi platsile ei astu. 

Tagasi üles
Back