Ferrari vormelimeeskond võtab nigela kiiruse tõttu uuendused varem käiku

Ferrari sõitja Sebastian Vettel hooajaeelsel testil, taustal on Mercedese roolis Lewis Hamilton.

FOTO: ALBERT GEA/REUTERS

Ferrari vormel 1 meeskonna esitus nädalavahetusel oli tiimi jaoks pettumus ja sellele reageeritakse kiirelt.

Kuigi Charles Leclerc tõi Itaalia meeskonnale teise koha punktid, ei suutnud neljakordne maailmameister Sebastian Vettel paremat 10. kohast. 

Tiimijuht Mattia Binotto mainis juba enne nädalavahetust, et Ferraril võib esimesel kahel võidusõidul esineda probleeme ja kolmandaks võistluseks Ungaris on plaanis suured uuendused. 

Kuna auto kiirus oli oodatust veelgi halvem, plaanitakse juba mitmed uuendused tuua käiku sel nädalavahetusel sõidetaval teisel Austria GP-l. «Me peame koheselt reageerima,» sõnas Ferrari tegevjuht Louis Camilleri BBC-le.

«Me teame, et palju tööd on veel ees. See ei ole algpunkt, kus Ferrari sugune meeskond peaks olema. Peame igas aspektis arenema ja seetõttu oleme sunnitud kiirelt reageerima,» ütles Camilleri.

Ferrari üldine kiirus oli eelmisel nädalavahetusel kohutav. Näiteks Mercedesest jäädi maha rohkem kui sekundiga. Lisaks oldi tänavu üle sekundi aeglasemad Red Bull Ringil, kui eelmine aasta. Kõige suurem vahe tuli Mercedesega sisse sirgetel, kus Ferrari kaotas lausa 0,7 sekundit ringi kohta.

«Me ei arva, et uued osad täielikult vahe tagasi teevad. Aga ringiaegade paranemine aitaks meeskonnal üldarvestuses tõusta ja meie piloodid saaksid paremini oma talenti näidata,» ütles lõpetuseks Ferrari tegevjuht.

Tagasi üles