FIA rallipealik: soovime võimalikult palju etappe

Yves Matton FOTO: Simon Galloway/PA Images Contributor/Press Association Images

Autoralli MM-sarja meeskonnad on öelnud, et sooviksid koroonaviirusest tekitatud majandusliku kahju tõttu järgmisel hooajal pidada 10 etappi, FIA rallidirektor Yves Matton usub, et neid võiks olla rohkem.

Meeskondade ja WRC Promotori vahel on järgmise hooaja etappide osas eriarvamused. Meeskonnad soovivad 10 võidusõitu kalendrisse, WRC Promotor 12.

Üheksa rallit on järgmiseks hooajaks juba sarjas koha kindlustanud. Nende hulka kuuluvad tänavu ära jäänud Safari ralli Keenias. Suurbritannia ja Uus-Meremaa loodavad samuti koha kalendris napsata.

Samas usub FIA rallidirektor, et 10 etapi peale langema ei peaks. «Praegune kriis on tootjatele ja nende motospordi osakondadele kõvasti mõjunud, lisaks veel erasõitjatele ja -tiimidele. Hindame kõiki mooduseid, millega saaks 2021. aasta meistrivõistluste kulusid alandada. Selle jaoks ei pea me praeguse 14 etapi pealt kümnele langema.»

«Meil on strateegia, mille järgi etappide arvu paika paneme hooajaks, kuid peame selle ümber hindama. Hetkel on numbritest liiga vara rääkida. Parim oleks korraldada võimalikult palju rallisid võimalikult väheste kuludega,» lisas Matton.

Kuigi kulusid on vaja vähendada, soovitakse WRC brändi laiendada üle maailma. «Geograafilises mõttes soovime globaalset jalajälge, kuid peame selle ilmselt 2021. aastaks ümber hindama. Üle maailma laienemine ei ole ainult FIA soov, vaid tootjad ise paluvad selliseid kohti nagu Hiina, Põhja-Ameerika, Venemaa ja tulevikus ka näiteks Indiat.»

Autoralli MM-sari jätkub 4.-6. septembrini peetava Rally Estoniaga.

Tagasi üles
Back