N, 26.05.2022

Koroonaviirus nurjab USA vutiplaane, üks meeskond on juba kõrvaldatud

Toimetas Karl Juhkami
Koroonaviirus nurjab USA vutiplaane, üks meeskond on juba kõrvaldatud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
FC Dallase mehi MLSi miniturniiril ei näe.
FC Dallase mehi MLSi miniturniiril ei näe. Foto: Louis Deluca/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti aja järgi ööl vastu homset peaks kõlama USAs sealse jalgpalli profiliiga MLS uus avavile.

Enne koroonapandeemiat jõuti teisel pool Atlandi ookeani ühele poole saada ainult kahe mänguvooruga. Nüüd ollakse USAs valmis saadud plaaniga, mis lubaks vutikarussellile taas hoo sisse lükata. 

Esialgne plaan nägi ette, et kõik 26 klubi tuuakse Orlandosse, kus toimuks omamoodi miniturniir (MLS is Back): meeskonnad jaotataks nelja alagruppi, kus peetavad kohtumised läheksid kirja kui põhiturniiri mängud. Kogu krempli lõpetaks aga kohamängud ja finaal. 

Praeguseks on seda lahendust tulnud aga juba ümber teha. Nimelt andis FC Dallase meeskonnas koguni kümme mängijat positiivse koroonaproovi, mistõttu eemaldati klubi tervikuna turniirilt MLS is Back. 

MLSi ninamehed on aga jätkuvalt kindlad, et neil õnnestub kuupikkuse miniturniiriga ühele poole saada. Kõigi eelduste kohaselt peaks vutimäng USAs alguse saama täna, 8. juulil (Eesti aja järgi siiski 9. juuli esimestel tundidel), kui vastamisi lähevad Orlando City ja David Beckhami meeskond Miami Inter.

Samamoodi tänasele planeeritud Nashville'i ja Chicago Fire'i kohtumine on aga koroonaviiruse tõttu edasi lükatud. Nimelt on viis Nashville'i mängijat andnud positiivse Covidi-proovi.

Erik Sorga leivaisa D.C. United astub esialgse plaani kohaselt esimest korda väljakule 12. juulil, kui minnakse vastamisi Toronto FCga. Nende alagruppi kuuluvad veel New England Revolutions ja Montreal Impact. 

Märksõnad
Tagasi üles