Üldine spordijuhtimine on päris kõrgel tasemel. Meil on korralik treenerite kutsetasemesüsteem ja saavutusspordile orienteeritud toetussüsteem. Nii treeneritele kui ka sportlastele korraldatakse palju koolitusi ja projekte. Sportlastel on palju fänne ja toetajaid, mis muudab spordialad populaarseks. Inimesed on hakanudrohkem tegelema harrastuspordiga, mis parandab rahva üldist tervisepilti. Meil on palju kangelasi, kellele tipptasemel kaasa elada!
EOK korraldatud populaarsed koolitused
"Spordijuht 2.0"
EOK uus aastane leadership-kompetentside arenguprogramm, mille eesmärk on viia Eesti spordijuhtimine uuele kvalitatiivsele tasemele.
Kursus koosneb 16 õppepäevast, kus käsitletakse selliseid teemasid nagu ühiskonna megatrendid ja nende võimalik mõju spordi kontekstis, erinevate inimtüüpide juhtimine, enesejuhtimine ning tööstressi ja läbipõlemisega toimetulek, muutuste juhtimine, coachiv juhtimine, konfliktide lahendamine ja rasked kõnelused, avalik esinemine.
Programmi kandideeris pea neli inimest kohale, gruppi valiti 14 tänast ja tulevast spordijuhti.
Grupiga töötavad maailma tipptasemel juhtimiskoolitajad Richard B. Stephenson (Kanada/Norra) ja Andreas Folkvord (Norra) ning Eesti tippkoolitajad Veiko Lember, Raul Rebane, Urmo Vallner, Tõnu Lehtsaar, Tiit Kõnnussaar, Kristel Jalak jpt.
EOK kovisioonid spordijuhtidele
Räägiti juhtimisest uutes oludes ja jagati parimaid praktikaid: kommunikatsioonivajadus kriisiajal, kuidas hoida suhteid ja toetada stressis inimesi ning kuidas maandada ka iseenda pingeid.
Kokku osales eriolukorra kovisioonides sadakond Eesti spordijuhti.
Kovisioone spordijuhtidele hakkab EOK korraldama ka edaspidi.
Motiveeriv treener
EOK ja Spordikoolituse ja –Teabe SA ühiskoolitus.
Keskendub oskustele, mis on treenerile võtmetähtsusega: treenitavate motivatsiooni loomine ja säilitamine, motiveeriv eesmärgistamine ning arendav tagasiside ja refleksiooni toetamine.
Kursus koosneb 20 koolitustunnist.
Konkurents programmi oli enam kui 3 inimest kohale, valiti 12 EKR 5-7 taseme treenerit erinevatelt spordialadelt.
Programmis osalejad hakkavad omandatu põhjal ise läbi viima koolitusi treeneritele.
Koolitajad Kristel Jalak (täiskasvanute koolitaja EKR 8, Eesti Aasta koolitaja 2019) ja Mari-Liis Järg (täiskasvanute koolitaja EKR 7).
Treenerite kriisiaja psühholoogia
Eesmärk laiendada treenerite arusaama sellest, millised võivad olla COVID-19 ja oluliste võistluste edasilükkamise mõjud sportlastele ning kuidas toetada sportlasi antud olukorraga kohanema.
Läbiviijad spordipsühholoogid Snezana Stoljarova ja Kristel Kiens.
EOK-l on edaspidi veel tulekul koolitusi nii sportlastele kui ka spordijuhtidele, tasub hoida silma peal kodulehel www.eok.ee.