Manchester City lõi vastastele viis väravat, Liverpool jahib liiga punktirekordit

Christopher Krutto
Manchester City mängijad väravat tähistamas.
Manchester City mängijad väravat tähistamas. Foto: OLI SCARFF/AFP

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 34. vooru mängus alistas Liverpool Brightoni 3:1, Manchester City lõi Newcastle’i vastu lausa viis väravat.

David Silva statistika.
David Silva statistika. Foto: Sofascore.com

Graafik Sofascore.com-i poolt.

Manchesteri klubi skoori avas juba 10. minutil ründaja Gabriel Jesus. Umbes kümme minutit hiljem vormistas Riyad Mahrez City teise.

58. minutil saatis Newcastle’i kaitjsa Federico Fernandez palli oma võrku ja eelmise hooaja meistrite edu kasvas veelgi. 65. minutil lõi David Silva seisuks 4:0 ja mängu lisaminutitel vormistas Raheem Sterling lõppseisuks 5:0.

Liverpool tegi Brightoni vastu sotid kiirelt selgeks. 6. minutil avas egiptlane Mohamed Salah mängu skoori ja juba kaks minutit hiljem duubeldas Henderson nende edu veelgi.

Poolaja lõpus õnnestus Lenardo Trossardil küll üks tagasi lüüa, kuid rohkemaks Brighton suuteline ei olnud ja Mohamed Salahi teise poolaja värav tegi lõppseisuks 3:1 tänavuse hooaja meistrite kasuks.

Inglismaa kõrgliiga punktirekord kuulub hetkel Manchester Cityle, kui 2017/2018. hooajal koguti tabelisse 100 silma. Liverpoolil on 34 mängu järel 92 punkti ja võimalik maksimaalselt koguda 104 punkti, mis tähistaks uut rekordit.