Läti korvpallikoondis tuleb Tallinna suurte staarideta, ent siiski tugeva koosseisuga
Piletid saabuvad müüki järgmisel nädalal

Mullu Kalev/Cramos mänginud Aigars Škele kuulub Läti koondisesse.

FOTO: Aigars Škele instagram

Eesti korvpalli 100. juubeliaasta puhul toimub 24. - 26. juulini Tallinnas Saku suurhallis Eesti, Läti ja Leedu rahvuskoondiste turniiri, mis kannab sümboolselt nime Balti keti karikas. 

Turniiri piletid tulevad müügile järgmise nädala teisipäeval kell 11 Saku suurhalli kodulehel, seisab pressiteates. 

Valituse ettekirjutuste järgi tohib mängude ajal saalis viibida maksimaalselt 1500 inimest. «Loomulikult sooviksime Euroopa tippu kuuluvate lähinaabrite vastu mängida täismaja ees, kuid paraku saame ühele mängule mahutada piiratud arvu inimesi. Sellegipoolest soovime fännidele nii saalis kui kodus telerite ees pakkuda meeldejääva turniiri. Teisipäeva hommikul tasub end valmis seada, sest huvi piletite vastu on väga on suur,» sõnas alaliidu turundusjuht Eerik Parvits. 

Pileteid saab osta igale mängule eraldi, kolmes erinevas hinnaklassis. VIP sektorisse maksab pääse 69,90, I tasandile 19,90 ja II tasandile 14,90 eurot. 

Kui Leedu koondis teatas koosseisu juba juuni alguses, siis täna avalikustas esialgse mängijate nimekirja ka Läti rahvusmeeskond.

Lätlaste peatreener Roberts Štelmahers:  «Oleme lõpetanud huvitava töötsükli, millest võtsid osa nii tuntud tegijad kui ka uued talendid. Sain tundma õppida nende oskuste taset, mängust arusaama, tööeetikat ja suhtumist. Turniirile eelneva kahe nädala jooksul valmistume mängudeks sihikindlalt, et näidata Tallinnas parimat võimalikku mängu.»

Koosseisu ei kuulu lätlaste kõige suuremad tähed. Teiste hulgas ei tee näiteks kaasa NBA pallurid Kristaps Porzingis ja Davis Bertans, aga ka Euroliigas säravad Janis Timma ning Janis Strelnieks. Olulisi puudujaid leidub kuhjaga, kuid nimistu pole sellele vaatamata kehva.

Lõunanaabrid valmistuvad turniiriks koosseisus:

Aigars Šķēle
Toms Leimanis
Edmunds Elksnis
Edgars Lasenbergs
Artūrs Ausējs
Roberts Bērziņš  
Valters Vēveris
Artis Ate
Kristaps Dārgais
Artjoms Butjankovs
Linards Jaunzems
Mārcis Šteinbergs
Edvards Mežulis
Dāvis Rozītis
Kārlis Šiliņš
Kaspars Bērziņš

Mängude ajakava:

Reede, 24.07 kell 19.30 - Eesti vs Leedu

Laupäev, 25.07 kell 19.30 - Leedu vs Läti

Pühapäev, 26.07 kell 19.30 - Eesti vs Läti

Tagasi üles