Kontaveit ja Kanepi teenivad ära jäänud Wimbledoni eest auhinnaraha

Anett Kontaveit mullu Wimbledoni turniiril.

FOTO: Afp7/Zumapress.com

Wimbledoni tenniseturniir jäi tänavu pidamata, kuid korraldajad otsustasid sellegipoolest mängijatele auhinnaraha maksta.

Wimbledoni suure slämmi turniiri korraldav All England Lawn Tennis Club andis reedel teada, et jaotavad 10 miljoni naela suuruse auhinnaraha kõigi 620 tennisisti vahel, kes põhitabelil või kvalifikatsiooniturniiril pidid mängima.

256 põhiturniiri mängijat teenivad 25 000 naela (28 000 eurot). Nende hulka kuuluvad ka Eesti parim naistennisist Anett Kontaveit (WTA 22.) ja kahel korral Wimbledoni veerandfinaali jõudnud Kaia Kanepi (WTA 99.).

224 tennisisti, kes oleks kvalifaktsioonis alustanud, saavad 12 500 naela, 120 paarismängijat saavad 6250 ja 16 ratastoolitennisisti 6600 naela. Auhinnaraha makstakse tennisistidele vaid ühe turniiri ees, ehk ühel tennisistil pole võimalik teenida nii üksik- kui ka paarismänguturniiri eest.

«Teame, et need kuud on kõigile olnud väga rasked, kaasa arvatud mängijatele, kellest osad on kogenud rahalisi raskusi ja kes lootsid Wimbledonis auhinnaraha teenida. Oleme rõõmsad, et meil on võimalus mängijatele tasuda raske töö eest, mis oleks võimaldanud neil Wimbledonil osaleda,» rääkis All England Lawn Tennis Clubi juht Richard Lewis.

Tagasi üles