Liverpooli võimas seeria sai viimaks läbi

Toimetas Karl Juhkami
Andrew Robertsoni (punases) tabamusest ei piisanud Liverpooli jaoks, et võidupunktid täna koju jätta. Foto: PHIL NOBLE/AFP/SCANPIX

Liverpooli jalgpalliklubi jäi kodustaadionil esimest korda pooleteise aasta jooksul kolme võidupunktita, kui Burnley'ga tehti täna 1:1 viik.

Punased läksid kohtumist juhtima 34. minutil, kui äärekaitsja Andrew Robertson saatis peaga väravasse Luis Fabiano tsenderduse. Burnley viigitabamus sündis 69. minutil, kui sihile jõudis Jay Rodriguez.

Tänase viigitulemusega lõppes ka Liverpooli meeskonna 24-mänguline koduvõitude seeria Premier League'is. Enne Burnley't suutsid viimati Anfieldilt punktiga lahkuda Leicesteri pallurid, seda 2019. aasta jaanuaris.

Tänase päeva staar on aga West Ham Unitedi edurivimees Michail Antonio, kes lõi 4:0 võidumängus Norwich City üle kõik klubi väravad. Viimati sai ühes mängus neli tabamust enda nimele Mo Salah, seda 2018. aasta märtsis Watfordi vastu.

Premier League'i rekord kuulub 1968. aastast Geoff Hurstile, kes lõi West Hami 8:0 võidumängus Sunderlandi üle koguni kuus väravat.

Ühtlasi tähendas tänane allajäämine Norwichi jaoks, et nemad pallivad uuel hooajal Inglismaa esiliigas.

Päeva esimeses kohtumises alistas Watford 2:1 Newcastle Unitedi. Õhtul pakkus väikese üllatuse Sheffield United, kes alistas Londoni Chelsea 3:0. Kaks väravat kirjutati David McGoldricki nimele, kes on sisimas sama õnnelik kui Michail Antonio. Nimelt olid need iirlase esimesed tabamused Premier League'is, kuigi mänge on tal vöö vahel juba 26.