Leicesteri kaotus annab Unitedile võimaluse tõusta esikolmikusse

Toimetas Ville Arike
Bournemouthi meeskond rõõmustamas.
Bournemouthi meeskond rõõmustamas. Foto: Andy Couldridge/NMC Pool/PA/Scanpix

Inglismaa jalgpalliliigas neljandal kohal asuv Leicester City pidi alla neelama mõru pilli, alistudes võõrsil väljalangemistsoonis olevale Bournemouthile 1:4.

Ehkki Jamie Vardy viis 23. minutil külalised juhtima, veeres nende jaoks viimasel pooltunnil kõik allamäge. Mäng otsustati ära teisel poolajal kahe (!) minutiga: esmalt realiseeris Junior Stanislas 66. minutil penalti, seejärel viis Dominic Solanke 67. minutil juba Bournemouthi juhtima ning veel minut hiljem teenis Leicesteri kaitsja Caglar Söyüncü punase kaardi.

Sellega oli Meistrite liiga kohta sihtiva meeskonna mäng murtud. Viimasel kümnel minutil lisandus veel kaks väravat ning võõrustajatel oli võimalusi enamakski. Bournemouth lõpetas sellega üheksamängulise võiduta seeria, mille jooksul oli teenitud vaid kaks viigipunkti.

Leicesteri tänane ja Chelsea eilne kaotus tähendavad, et Manchester United sai võimaluse tõusta kolmandale kohale, kui homme alistatakse kodus Southampton.

Mõni tund varem oli Põhja-Londoni derbis Tottenham alistanud Arsenali 2:1 (19. Son, 81. Alderweireld - 16. Lacazette).