N, 30.03.2023

Ametlik ⟩ Žalgiris leidis Jasikeviciusele mantlipärija

Christopher Krutto
Žalgiris leidis Jasikeviciusele mantlipärija
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Martin Schiller.
Martin Schiller. Foto: Tilo Wiedensohler/imago images / Camera 4

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond andis teada, et nende uueks peatreeneriks saab austerlane Martin Schiller.

38-aastane Schiller sõlmis klubiga kaheaastase lepingu. 

Austerlane töötas aastatel 2017-2020 NBA tütarliiga G-League'i meeskonna Salt Lake City Starsi juures ja valiti tänavu liiga parimaks treeneriks.

22-aastasel treenerikarjääri alustanud Schiller on varasemalt juhendanud erinevaid Austria ja Saksamaa klubisid. 2015. aastast töötab austerlane Saksamaa koondise abitreenerina.

Schilleri puhul oli tegu Žalgirise teise valikuga. Klubi juhtkond eelistas positsioonile Galatasaray peatreenerit Ertugrul Erdogani, kuid 51-aastane türklane lükkas klubi pakkumise tagasi ja jätkab praeguse klubi lootsina.

«Ta on veel noor, aga kogunud juba palju kogemusi. Treeneriga rääkides nägime, kui ambitsioonikas ta on ja meie nägemused kattuvad. Usume, et saame temaga koos kasvada organisatsioonina,» ütles Žalgirise peadirektor Paulius Motiejunas klubi kodulehel.

Žalgirise kodulehekülg kirjeldab Schillerit kui kindla süsteemiga treenerit, kelle G-League'i meeskond paistis silma targa mänguga. Mees ise ütles fännidele tutvustuses, et soovib olla kaitses tugev ja rünnakutel palli liigutada ning kiirete otsustega korvi alla jõuda.

Märksõnad
Tagasi üles