L, 9.12.2023

Maailmameister tõmmati uuesti Seefeldi dopinguskandaali

Henry Lääne
, reporter
Copy
Hannes Reichelt.
Hannes Reichelt. Foto: VALDRIN XHEMAJ / EPA

Nädala alguses mõisteti Innsbrucki ringkonnakohtus spordipettuses süüdi Austria murdmaasuusatamisekoondise endine hooldemees Emanuel M., kes aitas Seefeldi skandaali keskset isikut Mark Schmidti dopingu vahendamises ja tarvitas ka ise hobisportlasena keelatud aineid.

Emanuel M. rääkis kohtus, kuidas viis dopingut näiteks murdmaasuusatajatele Max Haukele ja Dominik Baldaufile, kellega samal ajal võeti Seefeldis kinni eestlased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu ning kasahh Aleksei Poltaranin. Viimane treenis Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu näpunäidete järgi.

Aastase tingimisi vanglakaristuse ja 3360-eurose trahvi saanud Emanuel M. tõmbas kohtupingis uuesti Seefeldi skandaali ka endise tippmäesuusataja Hannes Reichelti. Austerlane on 2015. aasta maailmameister ülisuurslaalomis.

Emanuel M. rääkis, et Schmidt palus tal Reicheltile vajalikke dopinguasju viia, kuid endine hooldemees ei mäleta, mida täpsemalt. Mäesuusatajat seostati dopinguarstiga ka mullu, kuid tema vastu ei leitud piisavalt tõendeid ning talle ei esitatud süüdistust. Eelmise aasta oktoobris ütlesid ametivõimud, et Reichelt pole midagi valesti teinud.

Schmidtiga kohtus Emanuel M. esimest korda 2014. aastal Sotši olümpial, kus Austria murdmaasuusataja Johannes Dürr (jäänud korduvalt dopinguga vahele, just tema intervjuu Saksamaa meediale algatas Seefeldi skandaalini viinud uurimise) palus Emanuel M.-il Schmidtile lennujaama vastu minna.

Lisaks Tammjärvele, Alaverile ja Veerpaludele on eestlastest Seefeldi skandaaliga seotud ka Algo Kärp, kes tunnistas veredopingu tarvitamise üles Eesti meedias. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles